RAPORT

Pogarda

Msze święte online. Lista transmisji z całej Polski

Ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa (fot.PAP/Tytus Żmijewski)
Ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa (fot.PAP/Tytus Żmijewski)

Najnowsze

Popularne

Na stronie Konferencji Episkopatu Polski została opublikowana lista transmisji mszy św. z całej Polski. Coraz więcej parafii wprowadza transmisje na żywo w związku z epidemią koronawirusa. W liturgiach w świątyniach uczestniczyć może do pięciu wiernych.

Kilkadziesiąt nowych przypadków koronawirusa. Kolejna ofiara śmiertelna

W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 79 potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. W sumie do tej pory...

zobacz więcej

Lista transmisji

W związku z epidemią koronawirusa władze państwa zdecydowały, że w mszy św. lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż pięć osób, nie licząc osób sprawujących posługę.

Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki poprosił o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia.

Abp Gądecki jednocześnie zachęcił wszystkich wiernych do łączenia się w modlitwie ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji medialnych, zwłaszcza w niedziele oraz podczas Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkiej Nocy. „Ufajmy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w naszych kościołach” – napisał w komunikacie przewodniczący KEP.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej