RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

W Illinois zmarło niemowlę zakażone koronawirusem

To pierwszy na świecie przypadek śmierci tak małego dziecka z powodu choroby Covid-19 (fot. Pixabay/esudroff)

Gubernator stanu Illinois w USA J.B. Pritzker poinformował, że z powodu zakażenia koronawirusem zmarło w tym stanie niemowlę - podał w sobotę „The New York Times”. To pierwszy na świecie przypadek śmierci tak małego dziecka z powodu choroby Covid-19.

Reanimowali niemowlę, bezskutecznie. Zareagowało, gdy strażak udzielił mu… sakramentu chrztu

Zastęp straży pożarnej ze Ciudad del Este w Paragwaju otrzymał wezwanie do miesięcznego dziecka. Niemowlę nie wykazywało oznak życia. Ratownicy –...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Wiem, jak trudna może być ta wiadomość, szczególnie gdy dotyczy tak małego dziecka – powiedział Pritzker. – Przyznam, że jestem tym wstrząśnięty i każdy z nas powinien odczuwać smutek – dodał.

Gubernator Illinois podkreślił również, że zakażenie wirusem „rzadko kończy się śmiercią” wśród dzieci. Dyrektor departamentu zdrowia publicznego w stanie Illinois, dr Ngozi Ezike potwierdził, że „nigdy wcześniej nie doszło do śmierci niemowlęcia z powodu Covid-19”.

– Trwa dochodzenie w celu ustalenia pełnej przyczyny śmierci – powiedział Ezike. – Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się tego śmiercionośnego wirusa. Jeśli nie po to, aby chronić siebie, to po to, by chronić ludzi wokół nas.

CNN przypomina, że w Chinach był przypadek wywołanej przez Covid-19 śmierci dziecka, które nie przekroczyło pierwszego rok u życia. Natomiast w Nashville w stanie Tennessee stwierdzono niedawno zakażenie koronawirusem u dwumiesięcznego niemowlęcia. Z kolei na Florydzie zakażone jest dziecko, nie mające jeszcze roku.

źródło:

Zobacz więcej