Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Sztorm na Bałtyku; wiatr do 8-9 stopni w skali Beauforta

Wiatr północno-wschodni może osiągnąć 6 do 7, a w porywach 8 do 9 w skali Beauforta (fot. pixabay/sahooop)

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed sztormem na wschodnim Bałtyku wydało w sobotę wieczorem Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Silny i porywisty wiatr będzie od godzin nocnych w niedzielę. Może zniszczyć lekkie konstrukcje.

Sztorm na Bałtyku, silny wiatr w prawie całym kraju

W niedzielę po południu najsilniejszego wiatru należy spodziewać się w południowej Polsce – wynika z nowych ostrzeżeń Instytutu Meteorologii i...

zobacz więcej

W strefie brzegowej województwa pomorskiego wiatr północno-wschodni może osiągnąć 6 do 7, a w porywach 8 do 9 w skali Beauforta, a więc w porywach jego prędkość będzie wynosiła od 76 do 87 km/h.

Ósmy stopień w skali Beauforta powoduje duże fale z pasmami piany, a sztorm i wicher przechodzą następnie w silny sztorm. Wiatr jest na tyle silny, że łamie gałęzie drzew.

Natomiast dziewiąty stopień w tej skali powoduje bardzo duże fale z gęstą pianą. Siła takiego wiatru może zniszczyć lekkie konstrukcje.

Alert obowiązuje w niedzielę od godz. 2:00 w nocy do godz. 21:00 wieczorem.

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

źródło:

Zobacz więcej