RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Marszałek Mieczysław Struk zarażony koronawirusem

Marszałek jest wśród zakażonych osób, które zostały dziś wymienione w komunikacie Ministerstwa Zdrowia (fot. pixabay.com)

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk ma pozytywny wynik badania, potwierdzający zarażenie koronawirusem. Informację o tym przekazał w sobotę wieczorem Urząd Marszałkowski w Gdańsku.

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W tej chwili marszałek czuje się dobrze, pozostaje w domu, w izolacji od bliskich. Ciągłość pracy Zarządu Województwa zostaje zachowana, natomiast decyzje dotyczące innych pracowników Urzędu Marszałkowskiego są zależne od wytycznych inspekcji sanitarnej.

„Wśród osób, które dziś zostały wymienione w komunikacie Ministerstwa Zdrowia jestem niestety również ja. Na szczęście objawy, które się u mnie pojawiły w zeszłym tygodniu są stosunkowo łagodne przypominająca typowe przeziębienie” – poinformował marszałek Struk na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Marszałek jest w kontakcie z pozostałymi członkami zarządu, którzy nadal mogą podejmować wszelkie decyzje w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego.

Funkcjonowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego zależne będzie od wytycznych inspekcji sanitarnej, jednak warto przypomnieć, że zgodnie z zarządzeniem marszałka z 12 marca od 16 marca ok. 70 proc. pracowników Urzędu przeszło na tryb pracy zdalnej - wykonywanej z domu.

źródło:
Zobacz więcej