RAPORT

Pogarda

Prezydent: Jeśli epidemia będzie szalała, termin wyborów może być nie do utrzymania

Najnowsze

Popularne

Gdyby się tak działo, że epidemia będzie szalała, i że będziemy cały czas trzymać taką dyscyplinę i takie ograniczenia, jakie są w tej chwili, to myślę, że ten termin wyborów wtedy może się okazać nie do utrzymania – powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda.

Tarcza antykryzysowa. Prezydent zaapelował do Grodzkiego o jak najszybsze procedowanie

Odbyłem dobrą rozmowę z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. Zaapelowałem o jak najszybsze procedowanie w Senacie tzw. tarczy antykryzysowej –...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Prezydent Andrzej Duda pytany w TVP Info, czy jego zdaniem wybory powinny zostać przełożone, odparł: „Wybory są bardzo ważnym elementem, bo wybory zapewniają ciągłość władzy państwowej, więc one są bardzo istotne. Proszę pamiętać, że też konstytucja określa prezydencką kadencją, jasno i wyraźnie mówi, że ta kadencja jest 5-letnia”.

Jak dodał, „wybory zostały wyznaczone i nikt nie wie z nas, co się będzie działo tak naprawdę 10 maja tego roku, czyli za półtora miesiąca”.

– Nikt nie jest w stanie tego określić. Ja powiedziałem, mam nadzieję, że już po świętach ta sytuacja będzie się uspokajała, i że będziemy mogli wracać do normalnego życia i oczywiście mam nadzieję, że będą warunki do przeprowadzenia wyborów – powiedział.

– Ale gdyby się tak działo, że epidemia będzie szalała, i że będziemy cały czas trzymać taką dyscyplinę i takie ograniczenia, jakie są w tej chwili, to myślę, że ten termin wyborów wtedy może się okazać nie do utrzymania. Natomiast ja liczą na to, że uda się te wybory spokojnie przeprowadzić. Myślę, że to jest ważne, żeby sytuacja była stabilna, jeżeli chodzi o funkcjonowanie państwa, i jeżeli chodzi o kwestię władzy i ustroju – dodał prezydent.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej