RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Wjechał w kobietę w ciąży i mężczyznę z dzieckiem. Prokurator: to usiłowanie zabójstwa

Swój rajd zakończył dachując na polu po uderzeniu w dostawczaka (fot. FB/StrazPszczolki)

Zarzut potrójnego usiłowania zabójstwa usłyszał 36-latek z powiatu gdańskiego, który zaatakował swoją partnerkę, po czym wsiadł do samochodu i uciekł. W trakcie rajdu po kolejnych miejscowościach powiatu potrącił ciężarną kobietę, a następnie mężczyznę spacerującego z sześciomiesięcznym niemowlęciem. Ranił też przechodnia, który usiłował go zatrzymać.

36-latek zaatakował partnerkę, potrącił autem ciężarną kobietę i ojca z niemowlęciem

36-latek z powiatu gdańskiego zaatakował swoją partnerkę, po czym wsiadł do samochodu i uciekł. Później potrącił ciężarną kobietę, następnie...

zobacz więcej

Do wszystkich tych zdarzeń doszło w czwartek. Tego dnia około godz. 13 partnerka podejrzanego powiadomiła policjantów, że została zaatakowana przez 36-latka, który następnie wsiadł do samochodu i odjechał.

W trakcie ucieczki mężczyzna potrącił w miejscowości Kolnik (gm. Pszczółki) 21-letnią kobietę w ciąży. Strażacy z Pszczółek zostali wezwani do tego wypadku o godzinie 12:40. Poszkodowaną ciężarną kobietę trzeba było odwieźć do szpitala.

O 13:20 w koszarach OSP Pszczółki odebrano kolejne wezwanie. W trakcie dalszej ucieczki w miejscowości Osice w gminie Suchy Dąb sprawca potrącił 18-letniego mężczyznę spacerującego z 6-miesięcznym niemowlęciem, następnie zranił ostrym narzędziem jednego ze świadków, który chciał go zatrzymać.

Szaleńczy rajd zakończył w Giemlicach (gm. Cedry Wielkie), gdzie stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w samochód dostawczy. W wyniku kolizji jego pojazd dachował wypadając z drogi na pobliskie pole. Wtedy został zatrzymany przez policję, przebywa w szpitalu.

Jak poinformowała OSP w Pszczółkach, w akcjach ratunkowych udział wzięło pięć zastępów straży pożarnej, trzy zespoły ratownictwa medycznego i cztery patrole policji.

Prokuratura Rejonowa w Pruszczu Gdańskim skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Mężczyźnie grozi dożywocie.

źródło:
Zobacz więcej