RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Od poniedziałku Rosja całkowicie zamyka granice

Ograniczenie ruchu granicznego ma mieć charakter tymczasowy (PAP/EPA/ALEXEI DRUZHININ)

30 marca Rosja całkowicie zamknie granice w związku z koronawirusem. Wstrzymany zostanie ruch przez przejścia graniczne samochodowe, kolejowe, piesze i rzeczne - głosi rozporządzenie rządu Rosji opublikowane w sobotę na stronie internetowej.

Pierwszy przypadek koronawirusa na Kremlu

O pierwszym potwierdzonym przypadku koronawirusa na Kremlu poinformował w piątek Dmitrij Pieskow, rzecznik prasowy prezydenta Rosji Władimira...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Decyzja wejdzie w życie o północy czasu moskiewskiego z niedzieli na poniedziałek tj. niedzielę 29 marca o godz. 23 w Polsce. Ograniczenie ruchu granicznego ma mieć charakter tymczasowy. Komunikat nie zawiera jednak żadnych ram czasowych.

Decyzji tej nie podlegają m.in.: dyplomaci, członkowie delegacji oficjalnych, obywatele Rosji wyjeżdżający z kraju z powodu śmierci bliskiego krewnego, mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego, którzy podróżują do tego regionu z innych części Rosji, a także posiadacze paszportów Rosji mieszkający w obwodach donieckim i ługańskim w ukraińskim Donbasie.

Liczba osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 wynosi w Rosji 1264, według stanu na sobotę. Najwięcej zakażeń jest w Moskwie - ponad 800. W sobotę po południu poinformowano o dwóch nowych przypadkach śmiertelnych i łączna ich liczba wynosi - według różnych danych - sześć bądź siedem. Po jednej osobie zmarło w Petersburgu i w Orenburgu na Przeduralu, pozostałe osoby - w Moskwie.

Rosja już wcześniej zakazała wjazdu obywatelom obcych państw do 1 maja br. i zawiesiła międzynarodowe połączenia lotnicze.

źródło:

Zobacz więcej