RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Polski piłkarz bohaterem w Bułgarii

Były napastnik Zagłębia Lubin Jakub Świerczok uratował życie starszej kobiecie (fot. arch. PAP/SASCHA STEINBACH)

Kocha go cała Bułgaria. Jakub Świerczok, napastnik Łudogorca Razgrad udzielił pomocy 73-letniej kobiecie, która zasłabła w parku. Miejscowe media są zachwycone, a sama poszkodowana po tym, jak doszła do siebie w szpitalu stwierdziła, że Świerczok od teraz jest jej ulubionym piłkarzem.

Zakażeni koronawirusem piłkarze Dybala i Hudson-Odoi zwalczyli chorobę

Argentyński piłkarz Juventusu Turyn Paulo Dybala oraz Callum Hudson-Odoi z Chelsea Londyn zwalczyli chorobę COVID-19, wywyołaną przez...

zobacz więcej

Według relacji miejscowych mediów piłkarz był na spacerze z żoną Aliną i zobaczył starszą kobietę leżącą na ulicy. Mimo zaleceń, aby unikać kontaktu z innymi osobami, Świerczok, nie zastanawiając się ani chwili, postanowił udzielić jej pierwszej pomocy. Jak donosi gazeta, reprezentacyjny piłkarz od razu zadzwonił na pogotowie i mówiąc mieszanką języka bułgarskiego, rosyjskiego i polskiego wezwał karetkę.

Jak się okazało 73-letnia Natalia Pietrowa poszła do apteki po lekarstwa dla swojego ciężko chorego męża i nagle straciła przytomność. Na szczęście, nic poważnego jej się nie stało i kobieta szybko doszła do siebie. Kobieta nie była zarażona COVID-19, więc polskiego piłkarza nie obejmie kwarantanna.

Pietrowa w rozmowie z gazetą Ekip 7, powiedziała, że tuż po wygaśnięciu epidemii wybierze się na mecz i zobaczy swojego ulubionego piłkarza w akcji.

źródło:
Zobacz więcej