RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Włącz się w akcję „Zanurzeni w Miłości” i pomóż kupić respiratory

Obecnie trwa zbiórka na respirator dla szpitala w Opocznie (fot. Axel Heimken/Pool via REUTERS)
Obecnie trwa zbiórka na respirator dla szpitala w Opocznie (fot. Axel Heimken/Pool via REUTERS)

Najnowsze

Popularne

W ramach akcji „Zanurzeni w miłość” Fundacja SMS z Nieba prowadzi zbiórkę pieniędzy na respiratory dla szpitali w Polsce. Zbiórka przeprowadzana jest we współpracy z diecezjalnymi oddziałami Caritas i dyrektorami szpitali. Akcja jest związana z epidemią koronawirusa w Polsce. Choć trwa zaledwie kilka dni, a respiratory udało się zakupić już dla sześciu szpitali w Polsce. Obecnie zbierane są pieniądze na sprzęt dla szpitala w Opocznie. Od momentu publikacji naszego materiału darczyńcy wpłacili na ten cel ok. 60 tys. zł.

Spowiedź on-line lub przez telefon? Rzecznik Episkopatu wyjaśnia

Nie jest możliwa spowiedź przez telefon lub internet. Księża biskupi przypominają, że – zgodnie z dokumentem Papieskiej Rady ds. Środków...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Akcja rozpoczęła się w Koszalinie i to właśnie miejscowa lecznica jako pierwsza otrzyma pieniądze na respirator.

Do tej pory udało się zakupić aż sześć sztuk tego specjalistycznego sprzętu. Respiratory otrzymały Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie, Samodzielny Publiczny Wojewódzki Zespolony Szpital w Szczecinie, Specjalistyczny Szpital im. dr Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, a także szpitale w Siedlcach, Lublinie i Bielsku Podlaskim.

– Uznaliśmy, że połączenie sił, może zaowocować jeszcze większym dobrem. Nie możemy siedzieć z założonymi rękami. Zaczynamy od Koszalina, stąd wychodzi iskra, ale naszym marzeniem jest to, aby objąć pomocą finansową jak najwięcej szpitali w Polsce – mówi ks. Rafał Jarosiewicz, szef fundacji, znanej m.in. z organizacji rekolekcji na Stadionie Narodowym.

Teraz trwa zbiórka na respirator dla szpitala w Opocznie. W chwili publikacji naszego materiału zebrana kwota oscylowała w granicach 17 tys. zł. Obecnie wynosi ponad 77 tys. zł. „Teraz ruszyły mocniej wpłaty! Czyżby po materiale z TVP?” – pisał na ks. Jarosiewicz w momencie, gdy zebrana kwota zbliżała się do 48 tys.„Drodzy, dzięki Waszej ofiarności i otwartym sercom, udało się zakupić respiratory do sześciu szpitali - i to wszystko zaledwie w tydzień! Niesamowite! Dziś cały czas trwa zbiórka na respirator dla szpitala w Opocznie” – czytamy na stronie Fundacji SMS Z NIEBA na Facebooku.

Szczecińscy studenci na pomoc lekarzom. Produkują przyłbice ochronne

Studenci i naukowcy ze szczecińskich uczelni włączyli się w akcję produkcji przyłbic ochronnych dla personelu medycznego. Części do osłon drukuje w...

zobacz więcej

Do akcji można włączyć się poprzez dowolną wpłatę na respiratory przez stronę inicjatywy www.zanurzeniwmilosci.pl . Na stronie można również śledzić postęp zbiórki.

Na jeden respirator potrzeba ponad 100 tys. Wszelkie koszty przeprowadzenia tej akcji pokryją organizatorzy z funduszy własnych oraz partnerzy.

– Nie możemy przejść obojętnie nad tym dramatem, który dzieje się na całym świecie. Nie chcemy, aby w naszym kraju powtórzył się scenariusz włoski. Wszystkie ręce na pokład. Wielki Post, to czas, w którym zwracamy uwagę na jałmużnę. Możemy stworzyć piękną wspólnotę. W czasie gdy ludzie tracą nadzieje, mają wiele niepokoju w swoich sercach, możemy stać się grupą ludzi, która zjednoczy się i czyni dobro. Zapraszamy, aby włączyć się do naszej akcji – zachęca ks. Tomasz Roda, dyrektor koszalińskiej Caritas.

Akcja ruszyła 22 marca.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej