RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Śledztwo ws. afery fakturowej w inowrocławskim ratuszu przedłużone

Zarzuty w aferze fakturowej w Urzędzie Miasta w Inowrocławiu usłyszało już 16 osób (fot. „Magazyn śledczy Anity Gargas”)

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przedłużyła śledztwo w sprawie afery fakturowej w Urzędzie Miasta w Inowrocławiu do sierpnia 2020 roku. Jak dotąd w tej sprawie zarzuty usłyszało 16 osób, w tym naczelnik wydziału kultury, promocji i komunikacji społecznej tamtejszego ratusza Agnieszce Ch., która miała wyłudzić ponad 250 tys. zł. Sprawę szerzej opisują dziennikarze „Magazynu śledczego Anity Gargas” w jubileuszowym, 150. odcinku programu.

„Po wpisie żony Brejzy widać wyraźnie, że mamy hieny żerujące na epidemii”

Jest duża grupa polityków opozycji, którzy modlą się o to, żeby liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce była jak największa – ocenił w TVP Info...

zobacz więcej

Rzecznik CBA Temistokles Brodowski w rozmowie z reporterami „Magazynu śledczego Anity Gargas” wskazuje, że to działania Biura pozwoliły prokuraturze na postawienie zarzutów kilkunastu osobom.

Sprawa zaczęła się w październiku 2017 roku. Po sygnałach dotyczących nieprawidłowości w wydziale kultury, promocji i komunikacji społecznej kierowanego przez Ryszarda Brejzę ratusza, CBA wszczęło kontrolę w Urzędzie Miasta Inowrocławia. W wyniku kontroli ujawniono szereg nieprawidłowości związanych z opłacaniem przez urząd faktur.

Naczelnik wydziału Agnieszka Ch. usłyszała łącznie 80 zarzutów dot. wyłudzenia w sumie 253 tys. zł.

Cała sprawa dotyczy 187 zarzutów: oszustwa i posługiwania się fałszywymi lub poświadczającymi nieprawdę fakturami, przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

W jubileuszowym programie „Magazynu śledczego Anity Gargas” także przegląd innych spraw prominentnych osobistości świata polityki, finansjery, mediów – m.in. Józefa Piniora, Stanisława Koguta, Ryszarda i Krzysztofa Brejzów, Magdaleny i Pawła Adamowiczów. Korupcyjne, polityczne i gospodarcze skandale. W 150. wydaniu reporterzy „Magazynu” sprawdzają, co dalej wydarzyło się w sprawach, które prześwietlali. Które dochodzenia znalazły finał w prokuraturze i w sądach?

źródło:
Zobacz więcej