RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Zakażeni koronawirusem piłkarze Dybala i Hudson-Odoi zwalczyli chorobę

Argentyński piłkarz Juventusu Turyn Paulo Dybala (fot. arch. PAP/EPA/ALESSANDRO DI MARCO)

Argentyński piłkarz Juventusu Turyn Paulo Dybala oraz Callum Hudson-Odoi z Chelsea Londyn zwalczyli chorobę COVID-19, wywyołaną przez rozprzestrzeniającego się na całym świecie koronawirusa. – Jeszcze kilka dni temu nie mogłem złapać tchu –- przyznał Dybala.

Koronawirus w polskiej piłce. Duże wsparcie od PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej przekaże 116 milionów złotych na walkę z koronawirusem. Ponad połowa tej kwoty trafi do klubów z czterech najwyższych...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Argentyński napastnik jest jednym z trzech zawodników „Starej Damy”, którzy wcześniej w marcu mieli pozytywny wynik badania na koronawirusa. Pierwszym w całej włoskiej ekstraklasie był Daniele Rugani, zachorował też Francuz Blaise Matuidi.

– Miałem silne objawy, ale dziś czuję się już lepiej – powiedział 26-letni Dybala, który wrócił do treningów. – Teraz już mogę się ruszać i chodzić, zaczynam też ćwiczyć. Kilka dni temu, gdy próbowałem to robić, nie mogłem złapać tchu. Bolały mnie mięśnie –- relacjonował.

Łagodniej chorobę przebył Hudson-Odoi, pierwszy piłkarz angielskiej ekstraklasy z pozytywnym wynikiem badania na obecność koronawirusa w organizmie. – Rozmawiałem z nim przez cały pierwszy tydzień choroby i to był dziwny czas. Na szczęście nie cierpiał za bardzo i cieszymy się, że to zwalczył. Jest już w pełni zdrowy – powiedział trener Chelsea Frank Lampard.

Rozgrywki w Anglii i we Włoszech zostały wstrzymane kilkanaście dni temu co najmniej do końca kwietnia.

Na całym świecie stwierdzono już ponad 600 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem i ponad 27 tysięcy zgonów.

źródło:

Zobacz więcej