RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

86 pracowników ONZ na świecie zakażonych koronawirusem

Flaga ONZ (fot. edgarwinkler/Pixabay)

86 pracowników ONZ na całym świecie jest zakażonych koronawirusem – poinformował w piątek w Nowym Jorku rzecznik tej organizacji Stephane Dujarric. Najwięcej zainfekowanych jest w Europie, ale też w Afryce, Azji, na Bliskim Wschodzie i w USA.

Koronawirus – relacja 10.04. Procesja Drogi Krzyżowej w Jerozolimie bez wiernych

Świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Groźny wirus wywołujący zapalenie płuc rozprzestrzenił się z Chin i pojawił się w większości państw...

zobacz więcej

Aby spróbować ograniczyć transmisję, zdecydowana większość pracowników ONZ pracuje z domu – przekazał rzecznik ONZ, skupiającej obecnie ponad 190 państw.

W siedzibie głównej ONZ w Nowym Jorku, gdzie w normalny dzień pracy przepustki odbijane są tu 11 tys. razy, w piątek rano odnotowano zaledwie 140 takich odczytów kart magnetycznych – sprecyzował Dujarric.

W siedzibie ONZ w Genewie liczba pracowników spadła z około 4000 osób w zwykły dzień do około 70 w czwartek. W biurze w Wiedniu ponad 97 proc. pracowników pracuje zdalnie, a w Addis Abebie w Etiopii z domu pracuje 99 proc. zatrudnionych.

Od początku pandemii koronawirusa, który najpierw pojawił się w Chinach w grudniu ub.r., na świecie stwierdzono ponad 551,8 tys. zakażeń, prawie 24,9 tys. osób zmarło – wynika z najnowszego zestawienia agencji Reutera.

źródło:

Zobacz więcej