RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Konfederacja stoczyła się”. Znany konserwatysta wycofuje poparcie dla Bosaka

Krzysztof Bosak (fot. PAP/Leszek Szymański)

„To, że koło Konfederacji wdało się – i to do spółki z łobuzami z KO – w idiotyczne gierki parlamentarne wokół sprawy formalno-proceduralnej, jaką jest głosowanie zdalne (…) dowodzi, że w ciągu ledwie paru miesięcy Konfederacja stoczyła się do poziomu zwykłego, demoliberalnego partyjniactwa” – napisał na Facebooku znany konserwatysta prof. Jacek Bartyzel. Dodał, że w zaistniałej sytuacji wycofuje swoje poparcie dla kandydatury Krzysztofa Bosaka na prezydenta.

Nitras skłamał. Groźba rządów PO z Konfederacją rzeczywiście padła [WIDEO]

– Nie będziemy się (…). Jak będziemy rządzić z Konfederacją, to my się zajmiemy Polską, a oni wami – słychać na dzisiejszym nagraniu z sali...

zobacz więcej

Piątkowe posiedzenie Sejmu – ze względu na epidemię koronawirusa – miało mieć inną niż dotychczas organizację. Zgodnie z propozycjami na sali plenarnej miała być ograniczona liczba posłów – przedstawiciele każdego klubu, a pozostali posłowie mieli mieć możliwość udziału w posiedzeniu Sejmu zdalnie.

W środę Prezydium Sejmu podjęło decyzję o zwołaniu na czwartek posiedzenia Izby w formie stacjonarnej, ponieważ nie udało się osiągnąć konsensusu w sprawie tej propozycji. Przeciwni byli politycy PO i Konfederacji.

Podczas czwartkowego posiedzenia poseł PO Sławomir Nitras miał nawet powiedzieć do rzeczniczki SLD, Anny-Marii Żukowskiej: – Jak będziemy rządzić z Konfederacją, to my się zajmiemy Polską, a oni wami.

Jak odnotował na Twitterze wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Tomasz Kalinowski, po „ostatnich gierkach parlamentarnych z PO”, znany konserwatysta prof. Jacek Bartyzel postanowił wycofać poparcie dla kandydatury Krzysztofa Bosaka na prezydenta.

źródło:
Zobacz więcej