RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Prezydent Włoch wzywa UE do podjęcia zdecydowanych działań w walce z koronawirusem

Prezydent Sergio Mattarella powiedział, że solidarność i jedność Unii Europejskiej leży w interesie wszystkich (fot. PAP/EPA/SHAWN THEW)

Prezydent Włoch wezwał Unię Europejską do podjęcia zdecydowanych działań w walce z koronawirusem. Sergio Mattarella wyraził nadzieję, że Wspólnota „zda sobie sprawę z zagrożenia jakim pandemia jest dla Europy, zanim będzie za późno”.

Koronawirus – relacja 10.04. Procesja Drogi Krzyżowej w Jerozolimie bez wiernych

Świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Groźny wirus wywołujący zapalenie płuc rozprzestrzenił się z Chin i pojawił się w większości państw...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Prezydent Sergio Mattarella wygłosił przemówienie do narodu. powiedział, że ubolewa, iż wczoraj, mimo powagi sytuacji, przywódcy państw unijnych nie zdołali się porozumieć w sprawie pomocy dla tych krajów członkowskich, których gospodarki są najbardziej narażone na skutki pandemii.

„Niezbędne są nowe wspólne inicjatywy, które zastąpią przestarzałe mechanizmy, niezdolne stawić czoła dramatycznej sytuacji, w jakiej znalazła się Europa”.

Kraje południowej Europy, Włochy, Francja i Hiszpania domagają się emisji nowego rodzaju obligacji gwarantowanych przez Unię Europejską, na co nie chcą się zgodzić przywódcy innych państw strefy euro. Prezydent Sergio Mattarella powiedział, że „solidarność i jedność Unii Europejskiej leży w interesie wszystkich”.źródło:

Zobacz więcej