RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Księżniczka z dynastii Bourbon-Parma przegrała walkę z koronawirusem

W wieku 86 lat zmarła księżniczka Maria Teresa von Bourbon-Parma (fot. Miquel Benitez/GC Images)

W wieku 86 lat zmarła w Paryżu Maria Teresa z dynastii Bourbon-Parma, kuzynka króla Filipa VI. Księżniczka jest pierwszą ofiarą koronawirusa jeśli chodzi o rodziny królewskie.

Książę Karol zakażony koronawirusem

Książę Walii Karol, syn brytyjskiej królowej Elżbiety II, ma koronawirusa. Testy na obecność patogenu dały wynik pozytywny – poinformowało BBC....

zobacz więcej

„Po południu, w miniony czwartek, 26 marca, moja siostra María Teresa de Borbón Parma, ofiara koronawirusa COVID-19, zmarła w Paryżu w wieku osiemdziesięciu sześciu lat” - napisał jej brat, Sykstus Henryk Burbon-Parmeński na Facebooku.

Urodzona w 1933 roku księżniczka była córką Madeleine de Bourbon-Busset oraz Ksawerego Parmeńskiego, który był pretendentem do tronu Hiszpanii. Także on potwierdził informację o jej śmierci za pośrednictwem serwisu Epic News.

Księżniczka zmarła w związku z powikłaniami związanymi z zarażeniem koronawirusem. Pogrzeb odbył się w piątek. Ukończyła politologię na Sorbonie w Paryżu, była między innymi profesorem socjologii na Uniwersytecie Complutense w Madrycie i opowiadała się za ideologiczną ewolucją karlizmu - utworzenia alternatywnej gałęzi dynastii Bourbon na tronie hiszpańskim.

źródło:
Zobacz więcej