RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Posiedzenie Senatu ws. tarczy antykryzysowej we wtorek

„Wszystkim osobom, wchodzącym na teren Senatu będzie mierzona temperatura” – informuje CIS (fot. PAP/Tomasz Gzell)

We wtorek o godzinie 13.00 rozpocznie się posiedzenie Senatu, podczas którego rozpatrywane będą ustawy, tworzące tarczę antykryzysową – poinformowało Centrum Informacyjne Senatu. Zostaną zastosowane specjalne środki zapewniające bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne, analogiczne do tych stosowanych w Sejmie.

W życie ma wejść „Tarcza antykryzysowa”. Sprawdź, jakie rozwiązania przewiduje

Ochrona zatrudnienia, zachowanie płynności w firmach, w tym m.in. przez pokrycie przez państwo składek na ZUS i dopłaty do wynagrodzeń – to...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„8. posiedzenie Senatu zwołano na dzień 31 marca br. na godz. 13.00. W porządku obrad znajdą się stanowiska Senatu wobec uchwalonych przez Sejm ustaw, dotyczących walki z epidemią koronawirusa i jej skutkami” - głosi komunikat CIS.

„Wszystkie sale będą połączone łącznością audio-wideo, co umożliwi senatorom zabieranie głosu w debacie. Każdy senator będzie przemawiał z miejsca. Ze swoich miejsc będą przemawiać także przedstawiciele rządu. Głosowanie będzie odbywać się przy wykorzystaniu aparatury do głosowania, która poza Salą Plenarną znajduje się także w dwóch pozostałych salach” - czytamy w komunikacie.

Liczba pracowników senackiej kancelarii ograniczona zostanie do minimum, a do dyspozycji wszystkich będą maseczki, rękawiczki oraz płyn dezynfekcyjny.

„Wszystkim osobom, wchodzącym na teren Senatu będzie mierzona temperatura” – informuje CIS. Wypełnić trzeba będzie także kwestionariusz.

Sejm ma głosować nad tarczą antykryzysową w piątek wieczorem. Do projektu zgłoszono prawie 300 poprawek.

źródło:

Zobacz więcej