RAPORT

Pogarda

Z powodu koronawirusa Chiny zamykają granice dla obcokrajowców

Nie wiadomo, do kiedy potrwa zawieszenie wjazdu (fot. Tomohiro Ohsumi/Getty Images)
Nie wiadomo, do kiedy potrwa zawieszenie wjazdu (fot. Tomohiro Ohsumi/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Chiny zamykają swoje granice dla obcokrajowców, także dla posiadaczy ważnej wizy lub karty stałego pobytu. Nie wiadomo, do kiedy potrwa zawieszenie wjazdu na teren Państwa Środka. Od soboty przekroczyć ją będą mogli wyłącznie dyplomaci.

Koronawirus – relacja 10.04. Procesja Drogi Krzyżowej w Jerozolimie bez wiernych

Świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Groźny wirus wywołujący zapalenie płuc rozprzestrzenił się z Chin i pojawił się w większości państw...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej ogłosiło, że Chiny zamykają granice dla obcokrajowców. Oficjalny komunikat o tymczasowym zawieszaniu wjazdu na teren Chin dla cudzoziemców pojawił się na stronie rządu chińskiego - podał chinskiraport.pl.

Obwieszczenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych informuje, że Państwo Środka w świetle aktualnych wydarzeń na świecie i działań podjętych przez pozostałe kraje, również postanowiło zamknąć swoje granice. Działanie ma charakter prewencyjny i ma na celu zapobieżenie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 - czytamy na portalu.

Przekraczać chińską granicę będą mogły osoby z paszportem dyplomatycznym. Restrykcje mają być tymczasowe. Postanowienie ma wejść w życie 28.03.2020 i nie wiadomo, kiedy znów Chiny otworzą granice da obcokrajowców.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej