RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Znany amerykański aktor ofiarą śmiertelną koronawirusa

Aktor ma na swoim koncie około 80 ról w różnych produkcjach filmowych i telewizyjnych. Grał również na Broadwayu (fot. Walter McBride/Getty Images)

Mark Blum, amerykański aktor, znany z filmów „Krokodyl Dundee” i „Rozpaczliwie poszukując Susan” zmarł z powodu komplikacji po Covid-19. Blum miał 69 lat.

Nie żyje aktor Emil Karewicz

Nad ranem w szpitalu zmarł aktor teatralny i filmowy Emil Karewicz. W ubiegłym tygodniu skończył 97 lat. Jego śmierć potwierdził Związek Artystów...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Okazało się, że Mark Blum był zakażony koronawirusem SARS-CoV-2, który spowodował u aktora chorobę COVID-19. Niestety, z powodu ciężkich powikłań i komplikacji nie udało się uratować 69-latka. Zmarł 25 marca w Nowym Jorku.

Mark Blum urodził się w New Jersey 14 maja 1950 roku. Swoją karierę rozpoczął w latach 70. Aktor zasłynął ze swych ról w „Rozpaczliwie poszukując Susan”, gdzie zagrał obok Rosannę Arquette i Madonny, oraz w „Krokodylu Dundee”, gdzie wcielił się w przeciwnika Paula Hogana. Aktor ma na swoim koncie około 80 ról w różnych produkcjach filmowych i telewizyjnych. Grał również na Broadwayu. W 1989 roku został wyróżniony nagrodą OBIE za rolę w „Gus and Al”.

Nowojorskie przedsiębiorstwo teatralne przekazało informację o śmierci aktora na łamach swoich mediów społecznościowych. Blum regularnie grał w Playwrights Horizons , teatrze off-broadwayowskim w Nowym Jorku.

„Z miłością i ciężkim sercem Playwrights Horizons składa hołd Markowi Blumowi, drogiemu, długoletniemu przyjacielowi i doskonałemu artyście, który zmarł w tym tygodniu” - napisali przedstawiciele przedsiębiorstwa teatralnego.

źródło:
Zobacz więcej