RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

W ramach akcji „LOT do domu” do kraju wróciło ponad 37 tys. osób

LOT poinformował, że w kolejnych dniach przywiezie polskich obywateli m.in. z Cebu i Manili (Filipiny), Hanoi, Sydney, Toronto, Bangkoku i Tbilisi, a także z Singapuru, Amsterdamu i Sztokholmu (fot. PAP/Mateusz Marek)

Ponad 37 tys. osób wróciło do kraju od niedzieli 15 marca, w ramach akcji „LOT do domu” – poinformowały PLL LOT. 44 maszyny, typu m.in. Boeing 787 Dreamliner, wykonały w sumie 275 rejsów. Zgodnie z decyzją rządu, operacja ta w obecnym kształcie będzie kontynuowana do 5 kwietnia br.

„Mam koronawirusa”. Zgrywus opóźnił lot

Starszy mężczyzna został aresztowany po tym, jak opóźnił lot samolotu w Japonii – poinformowała agencja Kyodo. 69-latek oświadczył tuż przed...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W ciągu 12 dni operacji #LOTdoDomu do kraju na pokładach samolotów polskiego przewoźnika powróciło 37 440 osób. LOT wykonał w sumie 275 rejsów, wykorzystując 44 samoloty ze wszystkich typów we flocie – poinformowała spółka.

Na piątek, 13. dnia akcji, zaplanowano 16 rejsów – m.in. z Cancun, Varadero, Chicago, Helsinek, Baku, Edynburga, Londynu, Oslo, Alicante czy Algieru.

LOT poinformował, że w kolejnych dniach przywiezie polskich obywateli m.in. z Cebu i Manili (Filipiny), Hanoi, Sydney, Toronto, Bangkoku i Tbilisi, a także z Singapuru, Amsterdamu i Sztokholmu.

„W związku z decyzją polskiego rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do dnia 11 kwietnia 2020 roku włącznie, podyktowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, loty zaplanowane w dniach 29 marca – 11 kwietnia 2020 roku zostały odwołane” – czytamy w komunikacie. Jak dodano, zgodnie z decyzją polskiego rządu operacja „LOT do domu” w obecnym kształcie będzie kontynuowana do 5 kwietnia. Rejsy te planowane są na kilka dni do przodu, na podstawie zgłoszeń polskich obywateli, którzy ze względu na znaczącą odległość mogą wrócić do kraju wyłącznie transportem lotniczym. Aktualne listy kierunków, z których możliwy jest powrót w ramach akcji, dostępna jest na stronie: https://www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu

Koronawirus – relacja 10.04. Procesja Drogi Krzyżowej w Jerozolimie bez wiernych

Świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Groźny wirus wywołujący zapalenie płuc rozprzestrzenił się z Chin i pojawił się w większości państw...

zobacz więcej

Polacy, którzy chcą powrócić do kraju, mogą zgłaszać zapotrzebowanie na przelot za pośrednictwem platformy internetowej LOT-u, dostępnej pod adresem LOTdoDomu.com oraz LOTdoDomu.pl

Do projektu „LOT do Domu” dołączyli także przewoźnicy Polonus i PKP Intercity. Uruchomione zostały dodatkowe połączenia krajowe - pociągi i autokary, które rozwiozą pasażerów z Lotniska Chopina do domu bez dodatkowych kosztów. Informacje o rozkładach dostępne są na stronie https://www.lot.com/pl/pl/transport-krajowy i na stronie Lotniska Chopina.

Wszystkie osoby wracające do Polski w ramach akcji #LOTdoDomu mają mierzoną temperaturę ciała, a następnie kierowane są na obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

źródło:

Zobacz więcej