RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Mam koronawirusa”. Zgrywus opóźnił lot

Samolot odleciał z godzinnym opóźnieniem, już bez staruszka (fot. Wiki 2.0/lkarasawa)

Starszy mężczyzna został aresztowany po tym, jak opóźnił lot samolotu w Japonii – poinformowała agencja Kyodo. 69-latek oświadczył tuż przed startem, że ma koronawirusa.

Wirus głupoty. Kichająca zniszczyła żywność wartą majątek

Mieszkanka amerykańskiego stanu Pensylwania sprawiła, że sklep spożywczy musiał wyrzucić żywność wartą 35 tysięcy dolarów. Kobieta celowo kichała...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Do incydentu doszło w czwartek tuż po godz. 16 czasu lokalnego na podtokijskim lotnisku Narita. Samolot linii Jetstar Japan miał lecieć do miasta Matsuyama w prefekturze Ehime. Na pokładzie znajdowało się 114 osób, w tym członkowie załogi.

Tuż przed startem Norihiro Kojima oświadczył, że został zakażony koronawirusem. – Mój test wypadł pozytywnie, ale wszystko jest OK – powiedział staruszek.

Załoga powiadomiła pilota, który zawrócił maszynę. Samolot taniego przewoźnika przez godzinę czekał na pozwolenie na lot.

Kojima, mieszkaniec Toon w prefekturze Ehime, został wyprowadzony z pokładu. Podczas przesłuchania mężczyzna już nie chciał powtórzyć swojej wcześniejszej deklaracji. Został poddany testowy na obecność koronawirusa, ale jego wynik nie jest znany. W piątek podjęto decyzję o jego aresztowaniu.

źródło:
Zobacz więcej