RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Pierwszy przypadek koronawirusa na Kremlu

Prezydent Władimir Putin nie miał kontaktu z osobą, która uzyskała pozytywny wynik badania (fot. PAP/ EPA/SERGEI ILNITSKY)

O pierwszym potwierdzonym przypadku koronawirusa na Kremlu poinformował w piątek Dmitrij Pieskow, rzecznik prasowy prezydenta Rosji Władimira Putina.

Premier Johnson zakażony koronawirusem. „Mam łagodne objawy”

U brytyjskiego premiera Borisa Johnsona stwierdzono koronawirusa. Przeprowadzony test dał pozytywny wynik. Szef rządu oświadczył, że ma łagodne...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Rzeczywiście, jest przypadek koronawirusa w administracji – powiedział Pieskow, poproszony podczas rozmowy z dziennikarzami o komentarz na temat doniesień medialnych w tej sprawie.

– Znam jeden taki przypadek i mogę go potwierdzić; nie wiem o drugim. Podejmowane są wszelkie niezbędne działania epidemiologiczne, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa – powiedział Pieskow.

Zapewnił, że prezydent Władimir Putin nie miał kontaktu z osobą, która uzyskała pozytywny wynik badania i kontynuuje pracę.

Dmitrij Pieskow przyznał, że przed dwoma tygodniami był na spotkaniu towarzyskim, gdzie jednym z gości był znany piosenkarz starszego pokolenia Lew Leszczenko, u którego zdiagnozowano koronawirus. Rzecznik Putina wyjaśnił, że nie zetknął się z nim na tym spotkaniu. 78-letni Leszczenko przebywa w szpitalu, jego stan jest stabilny.

Wcześniej portal Meduza informował, że zakażony koronawirusem jest pracownik działu przemysłu obronnego w kancelarii rządu Rosji. Lekarze pobrali próbki do testów od wszystkich osób, z którymi urzędnik ten się kontaktował.

źródło:
Zobacz więcej