RAPORT

Kampania 2020

Warszawa walczy z koronawirusem. O 55 proc. zmniejszył się ruch w centrum

ZDM odnotował, że po mieście jeździ ok. 43 tys. pojazdów (fot. PAP/Paweł Supernak)

– Blisko 100 tys. pojazdów na dobę jeździło na początku marca przez rondo Dmowskiego. Po wprowadzeniu obostrzeń w związku z koronawirusem ruch w tym miejscu jest o ponad połowę mniejszy – poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Warszawa: Jeden z kierowców autobusów zarażony koronawirusem

– Jeden z kierowców autobusów jest zarażony koronawirusem – ujawnił Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy poinformował, że prawdopodobnie część...

zobacz więcej

Jak przekazał ZDM, epidemia koronawirusa ma duży wpływ na natężenie ruchu w Warszawie, co najlepiej pokazuje sytuacja w jednym z najbardziej ruchliwych miejsc w stolicy, którym jest rondo Dmowskiego. Ze statystyk opublikowanych przez stołecznych drogowców wynika, że od 2 do 11 marca przejeżdżało tamtędy 92,3 tys. pojazdów na dobę.

– 12 i 13 marca, czyli bezpośrednio po zapowiedzi zamknięcia placówek oświatowych, odnotowaliśmy widoczny spadek natężenia ruchu, zwłaszcza w godzinach szczytu – poinformował ZDM. Podał też, że kolejny spadek natężenia ruchu nastąpił po wtorkowej decyzji rządu o ograniczeniu możliwości poruszania się poza domem.

– W efekcie w środę i czwartek na rondzie Dmowskiego odnotowaliśmy ok. 43 tys. pojazdów – czyli aż o 55 proc. mniej niż na początku marca. Tendencja wyraźnie wskazuje, że mieszkańcy Warszawy zachowują się odpowiedzialnie i zgodnie z zaleceniami pozostają w domach – przekazał ZDM.

źródło:
Zobacz więcej