RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Warszawa: Jeden z kierowców autobusów zarażony koronawirusem

Część pracowników musi pójść na kwarantannę (fot. PAP/Leszek Szymański)

– Jeden z kierowców autobusów jest zarażony koronawirusem – ujawnił Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy poinformował, że prawdopodobnie część pracowników, która miała z nim kontakt, będzie musiała pójść na kwarantannę.

Koronawirus w Polsce: liczba zakażonych wzrosła do blisko 1250

Pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych potwierdzono w Polsce 23 nowe przypadki zakażeń koronawirusem – poinformowało w piątek rano...

zobacz więcej

Trzaskowski podkreślił, że informację o zdiagnozowaniu u kierowcy autobusu miejskiego koronawirusa otrzymał chwilę przed konferencją prasową. Przyznał, że jeszcze nie wie, czy część załogi będzie musiała zostać poddana kwarantannie.

Podkreślił, że coraz więcej kierowców autobusów i motorniczych jest na zwolnieniach lekarskich, co utrudnia organizację transportu miejskiego.

Wskazał, że zgodnie z przepisami wydanymi na czas epidemii koronawirusa w pojazdach komunikacji miejskiej umieszczane są informacje mówiące o ograniczeniach dotyczących liczby pasażerów. Dodał, że również kierowcy i motorniczowie informują o tym podróżujących. Znakowane są już siedzenia, które powinny zostać puste tak, aby zachować odpowiednią odległość między pasażerami.

źródło:
Zobacz więcej