RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Droga krzyżowa w czasach koronawirusa: Kościół zaprasza na transmisje online

Transmisje w internecie to odpowiedź Kościoła na restrykcje związane z epidemią koronawirusa w Polsce (fot. eremy Papasso/MediaNews Group/Boulder Daily Camera via Getty Images)

Zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych, w obrzędach religijnych – nie licząc osób sprawujących nabożeństwo – może brać udział nie więcej niż pięć osób. Tradycyjnie w piątek wierni Kościoła katolickiego uczestniczą w drodze krzyżowej. Biorąc pod uwagę obostrzenia spowodowane epidemią koronawirusa duchowni zapraszają do zdalnego uczestnictwa w nabożeństwach – ich transmisje dostępne będą na żywo w internecie, także na portalu tvp.info. O godz. 17 rozpoczęła się transmisja drogi krzyżowej, na którą zaprasza Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. O godz. 20.10 prymas Polski abp Wojciech Polak poprowadzi natomiast nabożeństwo drogi krzyżowej i modlitwy różańcowej z kaplicy domu arcybiskupów gnieźnieńskich.

Ostatnie pożegnanie księdza Piotra Pawlukiewicza [TRANSMISJA]

Ksiądz prałat Piotr Pawlukiewicz, ceniony duszpasterz, kaznodzieja i rekolekcjonista, kapłan archidiecezji warszawskiej w środę zostanie pochowany...

zobacz więcej

Hierarchowie kościelni poważnie podeszli do zagrożenia epidemicznego w kraju. Liczne inicjatywy przeniosły się do internetu, by zapewnić wiernym bezpieczeństwo.

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Zgodnie z tą myślą w piątek o godz. 20.10 prymas Polski abp Wojciech Polak poprowadzi nabożeństwo drogi krzyżowej i modlitwy różańcowej z kaplicy domu arcybiskupów gnieźnieńskich. Hierarcha wygłosi także rozważania.

Transmisja będzie dostępna na stronach internetowych prymasa Wojciecha Polaka , a także Archidiecezji Gnieźnieńskiej i jej kanale w serwisie YouTube. Stream także na portalu tvp.info.


Z kolei o godz. 17 rozpoczęła się transmisja drogi krzyżowej, na którą zaprasza Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Jednocześnie w tej świątyni zaczyna się drugi „internetowy weekend”. Około 18.40 zakończyła się w piątek msza święta. na ten dzień przygotowano także nieszpory za zmarłych z powodu epidemii korona wirusa, odmawianie różańca oraz apel maryjny.

Od piątku do niedzieli wierni będą mogli uczestniczyć w mszach świętych, nabożeństwach, katechezach i koncertach transmitowanych na żywo za pośrednictwem internetu.

Cały plan dostępny jest także na stronie sanktuarium w Licheniu. Prowadzona za pośrednictwem serwisu YouTube transmisja online będzie dostępna także na portalu tvp.info.

źródło:
Zobacz więcej