RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kanye West stawia na recykling ludzkich ekskrementów

Kanye West promuje ekologię (fot. Michael Loccisano/Getty Images)

Kontrowersyjny raper Kanye West stawia na ekologię. W swojej nowej posiadłości w stanie Wyoming planuje stworzenie „basenu biologicznego”. Tam ludzkie odchody byłyby przetwarzane na pokarm dla roślin.

Agropatriotyzm. Minister wzywa rodaków do podjęcia pracy na roli

Minister rolnictwa Didier Guillaume wystosował apel do rodaków, którzy nie mają zajęcia z powodu epidemię koronawirusa, do podjęcia pracy na roli....

zobacz więcej

Kanye West i Kim Kardashian jesienią zeszłego roku kupili za 14 mln dolarów ogromne ranczo w Wyoming – najrzadziej zaludnionym stanie USA po Alasce. Chwilę później nabyli jeszcze jedno gospodarstwo w tamtej okolicy.

Na ranczu leżącym pod miasteczkiem Cody, które jest popularnym ośrodkiem turystycznym, West planuje wprowadzić szereg rozwiązań ekologicznych. Jednym z nich jest „basen biologiczny”. Będzie on wyposażony w technologię pozwalającą przekształcać ludzkie odchody w nawóz do roślin.

Na terenie posiadłości nie zabraknie również ogrodu z warzywami, sadów i stawu. Koncepcja Westa zakłada też wybudowanie skateparku. Natomiast na budowę amfiteatru nie uzyskał zgody od władz lokalnych – obiekt mógłby szkodzić lokalnym gatunkom ptaków.

Poza tym ekstrawagancki raper chce uczynić Cody nową siedzibą swojej marki odzieżowej Yeezy. Kupił już na terenie miasta grunt pod działalność gospodarczą.

źródło:

Zobacz więcej