RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Koronawirus zabił „całkowicie zdrowego” ojca szóstki dzieci

Adolph Mendez zmarł dwa dni po otrzymaniu wyniku testu (fot. FB)

Zaledwie dwa dni po otrzymaniu pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa zmarł „całkowicie zdrowy” 44-latek z amerykańskiego stanu Teksas. Lokalne media informują, że Adolph Mendez, znany jako T. J., zostawił szóstkę dzieci.

Immunolog: kobiety są bardziej odporne na koronawirusa

Kobiety są bardziej odporne na koronawirusa, zapewne dzięki genom i hormonom – taka hipotezę postawił włoski immunolog Alberto Mantovani, cytowany...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Mieszkaniec miasta New Braunfels był opiekunem w przedszkolu i – jak zapewnia jego rodzina – cieszył się idealnym zdrowiem.

– Słyszy się, że mężczyźni i kobiety umierający na Covid-19 to osoby starsze albo mające różne dodatkowe choroby, ale mój mąż nie należał do żadnej z tych grup – opowiedziała żona Mendeza Angela dziennikowi „New Braunfels Herald-Zeitung”.

– Ta choroba może się przytrafić każdemu, wirus może się przenieść na dowolną osobę i ją zabić. To spotkało mojego męża – przyznała żona T. J.'a, z którym miała trzech synów i trzy córki.

Co najmniej 246 osób zakażonych koronawirusem zmarło w czwartek w USA – podała telewizja CNN. Tym samym od początku epidemii Covid-19 w tym kraju zmarło prawie 1,2 tys. osób. Od czwartku to w USA jest najwięcej wykrytych przypadków Covid-19 na świecie – ponad 83 tys.

źródło:
Zobacz więcej