RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Brytyjczycy oklaskami podziękowali pracownikom służby zdrowia [WIDEO]

Setki tysięcy Brytyjczyków wyszło w czwartek wieczorem przed swoje domy (fot. REUTERS/Kevin Coombs)

Setki tysięcy Brytyjczyków wyszło w czwartek wieczorem przed swoje domy bądź na balkony wzorem Włochów i Hiszpanów, by oklaskami oddać hołd i podziękować pracownikom służby zdrowia, którzy narażając swoje życie walczą z epidemią koronawirusa.

Koronawirus zablokował akcje charytatywne. Młoda mama z nowotworem prosi o pomoc

29-latka ze Szprotawy w woj. lubuskim walczy z nowotworem i pilnie potrzebuje pieniędzy na leczenie. Jedyna szansa to roczna kuracja kosztownym...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W akcji „Clap for Carers” uczestniczyli członkowie rodziny królewskiej, premier Boris Johnson i minister finansów Rishi Sunak, lider opozycji Jeremy Corbyn, celebryci, a także setki tysięcy zwykłych Brytyjczyków.

„Jesteśmy ogromnie wdzięczni za fachową wiedzę i zaangażowanie naszych naukowców, lekarzy oraz służb ratowniczych i publicznych” – napisała na profilu rodziny królewskiej Elżbieta II. Zamieszczono na nim także nagranie wideo, na którym najmłodszy syn królowej, książę Edward wraz z żoną i dziećmi, biją brawo w podziękowaniu dla personelu służby zdrowia.

Na profilu księcia Williama i księżnej Kate na Twitterze opublikowano nagranie, na którym brawo bije trójka ich dzieci - George, Charlotte i Louis. To samo robili też następca tronu książę Karol i księżna Camilla, którzy przebywają obecnie w izolacji w Szkocji z powodu wykrycia koronawirusa u księcia.

To all the doctors, nurses, carers, GPs, pharmacists, volunteers and other NHS staff working tirelessly to help those affected by #COVID19: thank you. #ClapForOurCarers #ClapForCarers #ThankYouNHS #ClapForNHS

1m Likes, 33.3k Comments - Kensington Palace (@kensingtonroyal) on Instagram: "To all the doctors, nurses, carers, GPs, pharmacists, volunteers and other NHS staff working..."

„W imieniu całego kraju chcę podziękować wszystkim niesamowitym pielęgniarkom, lekarzom, personelowi pomocniczemu NHS i opiekunom, którzy nieustannie pracują, walcząc z koronawirusem. #ClapForOurCarers #ClapForNHS. Aby im pomóc i chronić NHS, musimy wszyscy pozostać w domu #StayHomeSaveLives” – napisał na Twitterze Johnson, zamieszczając nagranie wideo, na którym stoi i bije brawo przed swoją rezydencją na Downing Street 10, zaś przed sąsiednim budynkiem robi to minister finansów Sunak. „Niesamowity pokaz uznania i solidarności dla naszych pracowników NHS na mojej ulicy i ulicach w całym kraju dziś wieczorem. #ClapForOurCarers #ClapForNHS” – napisał z kolei na Twitterze lider opozycji Jeremy Corbyn.

źródło:

Zobacz więcej