RAPORT

Pogarda

Koronawirus w USA. Polonijna organizacja pomaga ofiarom wirusa

Koronawirus w USA. Środki z funduszu mają trafić do organizacji polonijnych (fot. PAP/EPA/ETIENNE LAURENT)
Koronawirus w USA. Środki z funduszu mają trafić do organizacji polonijnych (fot. PAP/EPA/ETIENNE LAURENT)

Najnowsze

Popularne

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa utworzyła specjalny fundusz dla wsparcia osób dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa. Unia przeznaczyła na ten cel 250 tys. dolarów i zadeklarowała, że w zależności od potrzeb, może tę kwotę zwiększyć.

W Nowym Jorku powstaje system prowizorycznych kostnic w związku z pandemią koronawirusa

Wobec powiększającej się w Nowym Jorku liczby ofiar Covid-19 na Manhattanie powstał system prowizorycznych kostnic, mieszczących się w dużych...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Zarząd polonijnej Unii (PSFCU) podkreśla, że pragnie przyjść z pomocą osobom szczególnie dotkniętym kryzysem.

„Z myślą o nich, Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa podjęła decyzję o stworzeniu Specjalnego Funduszu Pomocy PSFCU (PSFCU Coronavirus Relief Fund). Środki z funduszu będą w całości przeznaczone na pomoc dla członków Unii oraz przedstawicieli społeczności polonijnej, szczególnie dotkniętych skutkami pandemii wirusa COVID-19” – deklaruje największa w Stanach Zjednoczonych polonijna instytucja finansowa.

Rada Dyrektorów Unii podjęła decyzję o przeznaczeniu na Specjalny Fundusz Pomocy PSFCU (PSFCU Coronavirus Relief Fund) 250 tys. dolarów. Podkreśliła, że w zależności od potrzeb, kwota ta może zostać zwiększona.

Środki z funduszu mają trafić do organizacji polonijnych, które przedstawią plan pomocy osobom walczącym ze skutkami pandemii Covid-19. Decyzje o udzieleniu wsparcia w przyśpieszonym trybie podejmować będzie specjalna komisja Rady Dyrektorów.

Jak powiedział dyrektor wykonawczy PSFCU Bogdan Chmielewski, Unia jest nie tylko nowoczesną instytucją finansową, ale także wypełnia ważną misję. Jest nią budowanie silnej społeczności polonijnej w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z hasłem reklamowym: „Nasza Unia to więcej niż bank”.

„Dlatego jest rzeczą naturalną, że PSFCU aktywnie włącza się w pomoc najsłabszym i najbardziej potrzebującym członkom Polonii. Bardzo chcielibyśmy, aby pomoc trafiła przede wszystkim do osób starszych, schorowanych, samotnych, słowem tych, którzy potrzebują największego wsparcia w tych trudnych czasach” – wskazał Chmielewski.

PSFCU zachęca, by organizacje i osoby zainteresowane ofertą pomocy składały podania za pośrednictwem poczty elektronicznej: relieffund@psfcu.net.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej