RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Koronawirus na świecie. Maracana będzie tymczasowym szpitalem

Ogólnie stan Rio de Janeiro przewiduje budowę sześciu tymczasowych szpitali (fot. REUTERS/Ricardo Moraes)

Brazylijski kompleks sportowy Maracana w Rio de Janeiro, który obejmuje słynny stadion piłkarski, stanie się tymczasowym szpitalem. To kolejny obiekt sportowy w tym kraju przeznaczony do pomocy zarażonym koronawirusem.

Jedna z najwybitniejszych skrzypaczek na świecie zakażona koronawirusem

Jedna z najwybitniejszych skrzypaczek na świecie Niemka Anne-Sophie Mutter poinformowała w czwartek na Facebooku o pozytywnym wyniku testu na...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Władze stanowe szukają obiektów sportowych do wykorzystania jako tymczasowe szpitale, ponieważ koronawirus coraz bardziej rozprzestrzenia się w Brazylii. Do czwartku odnotowano już ponad 2,9 tys. przypadków zakażeń, a 77 osób zmarło.

W Brazylii, podobnie jak w większości krajów na świecie, zawieszono rozgrywki piłkarskie z powodu pandemii.

Maracana dołączy do stadionu Pacaembu w Sao Paulo i stadionu Mane Garrincha w Brasilii, które zostały przekształcone w tymczasowe ośrodki zdrowia.

Na stadionie w Rio de Janeiro odbył się finał piłkarskich mistrzostw świata w 2014 r., a także ceremonie otwarcia i zamknięcia igrzysk olimpijskich dwa lata później. Został otwarty podczas MŚ 1950 i jest jednym z największych oraz najbardziej znanych obiektów piłkarskich na świecie.

Na razie nie ogłoszono, ile łóżek pomieści Maracana. Nie jest również jasne, czy tymczasowy szpital zostanie wybudowany na boisku piłkarskim, czy gdzieś indziej w kompleksie sportowym, w którym znajduje się również stadion lekkoatletyczny i park wodny.

Ogólnie stan Rio de Janeiro przewiduje budowę sześciu tymczasowych szpitali.

źródło:

Zobacz więcej