RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Trzy przypadki koronawirusa w chorwackiej kadrze bokserskiej

Trzecia zarażona osoba jest trenerem.(fot. pixabay.com/tixonov_valentin)

W chorwackiej kadrze bokserskiej doszło do trzech przypadków zakażenia koronawirusem. Reprezentacja tego kraju uczestniczyła w marcowym olimpijskim turnieju kwalifikacyjnym w Londynie. Wcześniej o trzech przypadkach zarażenia w swojej ekipie poinformowali Turcy.

Ligi odwołane przez koronawirusa, piłkarze rozegrają turniej na konsoli

W czasie, gdy piłkarskie rozgrywki w Niemczech są wstrzymane z powodu pandemii koronawirusa, zawodnicy 26 klubów ekstraklasy i jej zaplecza...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Chorwacka telewizja N1, cytowana przez Agencję Reutera, podała, że walczący w kategorii ciężkiej Toni Filipi oraz trener Tomo Kadic mieli pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

„MKOl powinien był wiedzieć, że należało odwołać kwalifikacje” – stwierdził Kadic.

Natomiast BBC zacytowało sekretarza generalnego chorwackiej federacji Marko Marovica, który poinformował, że trzecia zarażona osoba jest trenerem.

„Nasz epidemiolog twierdzi, iż najprawdopodobniej zostali zainfekowani podczas kwalifikacji do igrzysk w Tokio” – dodał.

Wcześniej o trzech przypadkach zarażenia koronawirusem w swojej kadrze bokserskiej (dwóch zawodników i trener) poinformowali Turcy.

Zmagania w Wielkiej Brytanii rozpoczęto, choć na świecie walczono już z pandemią. Ostatecznie rywalizację z udziałem 350 pięściarzy i pięściarek, w tym 13 reprezentantów Polski, przerwano po trzech dniach.

źródło:

Zobacz więcej