RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

#WidzewDlaSzpitali. Kibice zebrali 110 tys. zł w tydzień na walkę z koronawirusem

O czynie poinformowali nas za pośrednictwem platformy Twoje Info (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Kibice Widzewa Łódź zebrali 110 tys. zł z okazji 110-lecia istnienia kubu na pomoc szpitalom w walce z epidemią koronawirusa. Poinformowali nas o tym za pośrednictwem platformy Twoje Info.

Kluby piłkarskie obniżą zarobki zawodników z powodu epidemii koronawirusa

Piłkarze Wisły Kraków zadeklarowali, że w związku z pandemią koronawirusa, która spowodowała m.in. zawieszenie rozgrywek ekstraklasy, są gotowi na...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Fani czerwono-biało-czerwonych za zebrane pieniądze zakupili niezbędne placówkom medycznym materiały, które są już w drodze do nich.

– Tego typu inicjatywy mają szansę realnie pomóc i przyczynić się do ograniczenia rozprzestrzeniania się niebezpiecznego wirusa i zażegnania niebezpieczeństwa, które grozi nam wszystkim – powiedział Marcin Olczyk, rzecznik prasowy Widzewa.

Zbiórkę „Widzew dla Szpitali” zainicjowali w internecie kibice Widzewa zrzeszeni w ramach Stowarzyszenia „Fanatycy Widzewa” oraz „Wiary spod Zegara”. Pierwotny cel, czyli 19 100 zł na środki ochrony osobistej i produkty przemysłowe oraz spożywcze niezbędne w szpitalach, osiągnięty został błyskawicznie, w niespełna 24 godziny.

Fani czerwono-biało-czerwonych postanowili więc pójść za ciosem i zebrać aż 110 tys. zł, kwotę nieprzypadkową, bo związaną bezpośrednio z przypadającymi na te rok obchodami 110-lecia istnienia Widzewa.

Na stadionie Realu Madryt powstał magazyn sprzętu do walki z epidemią koronawirusa

Real Madryt udostępnił służbom medycznym Hiszpanii część stadionu Santiago Bernabeu na magazyn sprzętu medyczno-ochronnego do walki z epidemią...

zobacz więcej

Akcja szybko nabrała rozpędu. Jej siłą były internetowe nominacje, dzięki którym za pośrednictwem mediów społecznościowych widzewiacy zachęcali do wpłacania choćby symbolicznych kwot (np. związane z rokiem założenia klubu 19,10 zł) kolejnych znajomych.

Cel zbiórki osiągnięty został rano w czwartek, ale wpłacać można nadal, bo pierwotnie cała akcja skończyć miała się za miesiąc.

W zbiórkę zaangażował się również klub, jego pracownicy, piłkarze pierwszej drużyny, a także zawodnicy, którzy w przeszłości reprezentowali jego barwy.

– Na naszych kibiców zawsze można liczyć. Jestem dumna z tego, że zorganizowali tę zbiórkę i dziękuję całej widzewskiej społeczności za wielkie zaangażowanie w realizację tak ważnego i pięknego celu. Trudno powiedzieć, kiedy uda nam się pokonać koronawirusa, ale jestem pewna, że dzięki takim działaniom będziemy w stanie tego dokonać – powiedziała prezes Widzewa Martyna Pajączek, która również osobiście wsparła akcję #WidzewDlaSzpitali.

źródło:
Zobacz więcej