RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Jedna z najwybitniejszych skrzypaczek na świecie zakażona koronawirusem

Anne-Sophie Mutter (fot. PAP/Jakub Kamiński)

Jedna z najwybitniejszych skrzypaczek na świecie Niemka Anne-Sophie Mutter poinformowała w czwartek na Facebooku o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa.

Angela Merkel podda się kwarantannie i testom na koronawirusa

Kanclerz Niemiec Angela Merkel miała w piątek kontakt z lekarzem, u którego wykryto koronawirusa, i w związku z tym podjęła decyzję o poddaniu się...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W filmie, który zamieściła na swoim fanpage'u powiedziała, że pozostaje w kwarantannie domowej i spodziewa się całkowitego powrotu do zdrowia.

– Na początku myślałam, że to totalna katastrofa; w niektórych tragicznych przypadkach jest to bardzo trudna sytuacja, ale ja mam 56 lat i nie palę – powiedziała.

Anne-Sophie Mutter to niemiecka skrzypaczka, którą - gdy miała 13 lat - Herbert von Karajan zaprosił do gry z prowadzoną przez siebie orkiestrą Filharmonii Berlińskiej. Od ponad 40 lat stale gości we wszystkich najważniejszych salach koncertowych świata. Jest czterokrotną laureatką nagrody Grammy.

Wielu kompozytorów dedykowało jej swoje utwory. Byli to m.in. Henri Dutilleux, Sofia Gubaidulina, John Williams. Mutter zaprzyjaźniona jest z kompozytorem Krzysztofem Pendereckim, który napisał dla niej m.in. II Koncert skrzypcowy „Metamorfozy”.

źródło:

Zobacz więcej