RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Żukowska: Nitras zagroził, że kiedy PO będzie rządzić z Konfederacją, ta „zajmie się” Lewicą

Nitras zapowiedział podanie Żukowskiej do komisji etyki poselskiej.(fot. PAP/Mateusz Marek)

„Z sali plenarnej: Kiedy Lewica nie zagłosowała zgodnie ze spodziewaniem PO, pan poseł Sławomir Nitras powiedział: »Kiedy będziemy rządzili z Konfederacją, to my będziemy rządzili, a Konfederacja zajmie się Wami«” – napisała na Twitterze rzeczniczka Lewicy Anna-Maria Żukowska. Nitras zaprzeczył i zapowiedział wniosek ws. posłanki do komisji etyki poselskiej.

Neumann: Można sobie wyobrazić rząd „ratunku narodowego” PO z Konfederacją

Sławomir Neumann, były przewodniczący klubu parlamentarnego PO-KO i poseł Platformy Obywatelskiej, powiedział, że „można sobie wyobrazić zbudowanie...

zobacz więcej

Jak napisała Żukowska, Nitras miał powiedzieć, że kiedy PO będzie „rządzić z Konfederacją”, to Konfederacja „zajmie się” Lewicą. „Od pomarańczowego do brunatnego jeden krok” – dodała.

„To jest obrzydliwe kłamstwo. Poniżej godności posłanki. To pani powiedziała o wspólnych rządach PO i Kkonfederacji. Ja temu zaprzeczyłem. Podam panią do komisji etyki poselskiej” – odpisał rzeczniczce Lewicy sam Nitras.

Słowa, które – jak twierdzi rzeczniczka Lewicy – miał wypowiedzieć Nitras, mogą przypominać jedną z wypowiedzi b. przewodniczącego klubu tej partii Sławomira Neumanna. W październiku 2019 r. w Polsat News Neumannowi zadano pytanie, czy w celu „ratowania Polski przed Prawem i Sprawiedliwością” Platforma byłaby gotowa utworzyć rząd z Konfederacją.

– Myślę, że można sobie wyobrazić zbudowanie rządu ratunku narodowego, który by przeprowadził Polskę przez najbliższe miesiące, odbudował w Polsce demokrację i doprowadził do tego, że ludzie, którzy łamią konstytucję i praworządność, zostaną odsunięci – odpowiedział polityk.

źródło:
Zobacz więcej