Raport

Epidemia koronawirusa

Wsparcie spółek SP w walce z koronawirusem: paliwo za 2 mln zł dla szpitali od Lotosu

Koncern naftowy z Gdańska przekaże 2 mln zł na paliwo dla 19 jednoimiennych szpitali zakaźnych w całej Polsce (fot. Karol Serewis/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Lotos uruchamia kolejną akcję wsparcia instytucji zmagających się z pandemią koronawirusa. Koncern naftowy z Gdańska przekaże 2 mln zł na paliwo dla 19 jednoimiennych szpitali zakaźnych w całej Polsce. To placówki wyznaczone przez Ministra Zdrowia do przyjmowania pacjentów chorych na COVID-19. Akcję koordynuje Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Orlen „maksymalnie obniżył ceny” i zapowiada dalsze systematyczne obniżki

„Uwzględniając utrzymywanie się spadkowej tendencji cen ropy i stabilność pozostałych czynników, planujemy dalej systematycznie obniżać ceny paliw”...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Wszystkie spółki Skarbu Państwa aktywnie i solidarnie włączają się w akcję przeciwdziałania szerzeniu się epidemii koronawirusa. Działanie LOTOSU potwierdza to zaangażowanie, zwłaszcza że firma świadczy bezpośrednią pomoc tam, gdzie jest ona szczególnie potrzebna. Dlatego właśnie tak kluczowe jest, by chroniąc swoich pracowników i klientów nasze spółki utrzymały ciągłość działania – ocenił Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych.

Prezes Zarządu Grupy Lotos Paweł Jan Majewski podkreślił, że to już kolejna ze strony tej spółki inicjatywa pomocy skierowana do służby zdrowia. – Szpitale jednoimienne stanowią teraz główny front walki z epidemią koronawirusa i stąd wsparcie właśnie tych 19 placówek – dodał Majewski. Szef spółki podziękował pracownikom platform, rafinerii i stacji paliw za, jak się wyraził, „ich zaangażowanie i odpowiedzialność w tym trudnym czasie”.

Akcja obejmie 19 szpitali w kraju: po dwa w województwach śląskim, dolnośląskim i podlaskim oraz po jednym w pozostałych województwach. Każda z placówek otrzyma karty paliwowe, dzięki którym karetki i inne pojazdy należące do szpitali będą mogły darmowo zatankować paliwo na każdej stacji LOTOS w Polsce. Należąca do Grupy Kapitałowej LOTOS spółka LOTOS Paliwa wyda łącznie 400 kart.

– Wiemy, jak ważnym elementem działań służby zdrowia jest zapewnienie nieprzerwanego transportu chorych i personelu medycznego. Dlatego 2 mln zł przekazujemy właśnie na paliwo, aby szpitale jednoimienne były pod tym względem zabezpieczone. Staraliśmy się, aby nasza pomoc była maksymalnie uproszczona i dotarła do placówek jak najszybciej – zapewnił prezes Zarządu spółki Lotos Paliwa, Wojciech Weiss.

Wcześniej spółka za pośrednictwem Fundacji Lotos przekazała 5 mln zł czterem polskim szpitalom, które będą dzięki temu mogły zakupić m.in. respiratory, termometry i leki. Gdański koncern wspiera też funkcjonariuszy służących na granicach Polski.

Na wybranych stacjach Lotos czekają na nich darmowe kawa, herbata, czekolada lub napój Dynamic. Z kolei żołnierze 7. Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, w związku z ich działaniami w czasie pandemii, tankują za darmo na wybranych stacjach paliw Lotosu.

źródło:
Zobacz więcej