RAPORT

Demaskujemy fake newsy

Matka zajęła się niemowlęciem. Jego starszy brat utonął w stawie

Chłopca nie udało się uratować (fot. Shutterstock/iambasic_Studio)

3,5-letni chłopiec w powiecie ostrołęckim utonął w stawie. Oddalił się od opiekującej się nim matki, która - jak mówi przybyły na miejsce policjant - na chwilę zajęła się młodszym dzieckiem. Dziecka, mimo długotrwałej reanimacji, nie udało się uratować.

Dramat podczas rodzinnych wakacji. W aquaparku utonął 3-latek

3-letni Bobby Watson z Wielkiej Brytanii podczas wakacji w Tajlandii utonął w niedawno otwartym parku wodnym Blue Tree w Phuket.

zobacz więcej

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę, ok. godz. 16. Do dyżurnego ostrołęckich policjantów wpłynęła wówczas informacja, że na terenie powiatu małe dziecko wpadło do stawu. Na miejsce udali się policjanci i służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwudziestokilkuletnia mama zajmowała się na podwórku dwojgiem dzieci – 3,5-letnim chłopcem oraz niemowlęciem. Kobieta była trzeźwa.

– Gdy dosłownie na chwilę zajęła się niemowlakiem, chłopiec oddalił się i wpadł do stawu, który znajdował się kilkadziesiąt metrów od posesji – relacjonował oficer prasowy komendanta miejskiego Policji w Ostrołęce podkom. Tomasz Żerański. Staw był ogrodzony, ale chłopcu prawdopodobnie udało się przejść przez ogrodzenie.

Mimo długiej reanimacji, dziecko zmarło.

Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratura wykonali szereg czynności procesowych. Wszelkie okoliczności zdarzenia wyjaśni śledztwo.

źródło:

Zobacz więcej