Wybory 2020

PKW: Andrzej Duda: 43,50, Rafał Trzaskowski: 30,46

W jednym z włoskich klasztorów zmarło czternastu zakonników

Katedra w Parmie (fot. Shutterstock/Sergey Dzyuba)

Czternastu zakonników ze zgromadzenia ksawerianów zmarło ostatnio w klasztorze w Parmie, na północy Włoch, gdzie szerzy się koronawirus. Przypuszcza, że to nim zostali zakażeni misjonarze, którzy wcześniej przebywali na różnych kontynentach i byli narażeni na różne choroby.

„Nikt z nas nie ucieka”. Dziesiątki włoskich księży zmarło z powodu koronawirusa

Razem ze służbami medycznymi i porządkowymi są na pierwszej linii walki z pandemią koronawirusa, niosąc wsparcie i nadzieję cierpiącym. – W tej...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W Parmie znajduje się dom Zgromadzenia Braci Świętego Franciszka Ksawerego, w którym mieszka kilkudziesięciu zakonników, przede wszystkim seniorzy po powrocie z misji w Afryce, Azji i Ameryce Południowej.

Media zauważają, że zakonnicy ci ze względu na miejsca swej posługi mieli zawsze podwyższoną odporność. Ostatnio w ciągu niespełna dwóch tygodni zanotowano tam wśród nich serię zgonów.

– Śmiertelność jest nadzwyczaj wysoka. Nie możemy potwierdzić, że to z powodu koronawirusa, bo nie wykonano testów z wyjątkiem jednego współbrata; wyniku jeszcze nie znamy – powiedział przełożony ksawerianów we Włoszech, o. Rosario Giannattasio. Jak zaznaczył, o sytuacji zawiadomiono miejscowe władze sanitarne.

Pomieszczenia w budynku zostały zdezynfekowane, a zakonnicy mają kwarantannę.

– Nasza diecezja płaci bardzo wysoką cenę pod względem liczby ofiar – powiedział biskup Parmy Enrico Solmi. W mieście i okolicach zmarło ostatnio pięciu proboszczów.

źródło:

Zobacz więcej