Raport

Epidemia koronawirusa

Dworczyk: rusza most powietrzny z Chinami, do przewozu towarów ochrony medycznej

Most powietrzny ułatwi przewóz towarów medycznych (fot. PAP/Andrzej Lange)

Od przyszłego tygodnia uruchamiamy most powietrzny z Chinami do przewozu towarów do ochrony medycznej dla służb, które biorą udział w walce z koronawirusem – poinformował w szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Pomoc w walce z koronawirusem. Pierwszy samolot z Chin wylądował w Warszawie

Pierwszy z dwóch samolotów z zakupionymi przez Polskę materiałami ochronnymi dla służby zdrowia przyleciał już z Szanghaju do Warszawy. Drugi...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W czwartek w Warszawie wylądował pierwszy transport wyposażenia medycznego z Chin. Dworczyk podał, że jest to ponad 600 m3 ładunku ze sprzętem medycznym, który jest niezbędny w walce z koronawirusem.

Dziękował w tym kontekście prezesom spółek Skarbu Państwa i agend rządowych, które realizują i kupują w części niezbędne materiały. Dworczyk podziękował też prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który rozmawiał ostatnio z prezydentem Chin Xi Jinpingiem.

– Dzięki temu od przyszłego tygodnia uruchamiamy most powietrzny, który będzie przewoził wyłącznie cargo, towary niezbędne do ochrony medycznej dla służb medycznych, dla wszystkich służb, które biorą udział w walce z koronawirusem – powiedział szef KPRM.

źródło:

Zobacz więcej