Wybory 2020

PKW: Andrzej Duda: 43,50, Rafał Trzaskowski: 30,46

41 nowych zakażeń w Tokio. Dane przekazano po odwołaniu igrzysk olimpijskich

Łącznie w Japonii zakażonych jest 1307 osób (fot. Tomohiro Ohsumi/Getty Images)

Zgłoszono 41 nowych przypadków zakażeń na koronawirusa w Tokio. W stolicy jest łącznie 221 osób chorych. Według informacji z rana 26 marca br., łącznie w Japonii zakażonych jest 1307 osób.

Skutki pandemii koronawirusa gorsze niż recesja w 2008 r.

Spowolnienie gospodarcze i utrata miejsc pracy spowodowane pandemią koronawirusa będą gorsze niż recesja w 2008 r. – ocenił szef Światowej...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Informacja o spodziewanej eksplozji infekcji koronawirusa pojawiła się zaraz po przełożeniu igrzysk olimpijskich. Wzbudziło to podejrzenia, że władze państwa mogły celowo ukrywać prawdziwą liczbę zachorowań, by impreza mogła odbyć się w terminie.

Niska liczba chorych w porównaniu z innymi państwami jest wynikiem ograniczonej liczby testów w Japonii. Korea Południowa wykonała 20 razy więcej badań na koronawirusa. Pojawiają się spekulacje, że niski poziom testowania wiąże się z pragnieniem zorganizowania igrzysk olimpijskich przez premiera Shinzo Abe'a – podaje „Deutsche Welle”.

Z kolei Ministerstwo Zdrowia zaprzeczyło zarzutom, tłumacząc że zatrzymuje swoje zasoby, aby wkrótce móc poradzić sobie z epidemią na dużą skalę.

źródło:
Zobacz więcej