Raport

Epidemia koronawirusa

Koronawirus. Halicki chwalił PE za zdalne głosowanie. Internauci: Hipokryci

Internauci zwrócili uwagę, że jego stanowisko jest inne od tego, jakie posłowie jego formacji przyjmują wobec Sejmu (fot. Shutterstock/VanderWolf Images)

„Pierwszy raz w historii, 26 marca, odbędzie się zdalne posiedzenie Parlamentu Europejskiego. Głosowania zostaną przeprowadzone za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jak widać, można dobrze i bezpiecznie pracować w dobie pandemii” – pisał tydzień temu na Twitterze europoseł Andrzej Halicki, szef delegacji PO-PSL w PE. W związku z czwartkowym, stacjonarnym posiedzeniem Sejmu, jego słowa są teraz szeroko komentowane przez internautów.

Koronawirus w Polsce. Witek: W Brukseli politycy PO zgodzili się na zdalne obrady, a u nas nie

W Parlamencie Europejskim była zgoda wszystkich frakcji, także tych, do których należy Platforma Obywatelska. Pytanie: dlaczego tam można było...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Piątkowe posiedzenie Sejmu – ze względu na epidemię koronawirusa – miało mieć inną niż dotychczas organizację. W tej sprawie Prezydium Sejmu przyjęło projekt uchwały, dotyczący zmian w regulaminie Izby.

Zgodnie z propozycjami na sali plenarnej miała być ograniczona liczba posłów – przedstawiciele każdego klubu, a pozostali posłowie mieli mieć możliwość udziału w posiedzeniu Sejmu zdalnie.

W środę Prezydium Sejmu podjęło decyzję o zwołaniu na czwartek posiedzenia Izby w formie stacjonarnej, ponieważ nie udało się osiągnąć konsensusu w sprawie wtorkowej propozycji. Przeciwko zdalnym obradom opowiadali się politycy Platformy Obywatelskiej oraz Konfederacji.

W tym kontekście internauci przypomnieli wpis europosła KO Andrzeja Halickiego, opublikowany na Twitterze 19 marca. Polityk chwalił wówczas Europarlament za wprowadzenie możliwości zdalnego głosowania.

Internauci zwrócili uwagę, że stanowisko Halickiego jest inne od tego, jakie przyjęli posłowie jego formacji w stosunku do obrad w Sejmie.

„Ta dbałość o bezpieczeństwo w parlamencie europejskim i brak takiej dbałości w parlamencie polskim potwierdza moją tezę o celowym i wrogim działaniu opozycji” – napisał jeden z użytkowników Twittera.

źródło:
Zobacz więcej