RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Pacjent, który pociął nożem ratownika, trafi do zakładu psychiatrycznego

Stan psychiczny pacjenta obecnie nie pozwala na postawieniu zarzutów (fot. arch.PAP/Roman Zawistowski)

Przewożony karetką pacjent, który kilkukrotnie ranił nożem ratownika medycznego, trafi do zamkniętego zakładu psychiatrycznego. Jego stan psychiczny obecnie nie pozwala na postawienie zarzutów – podała prokuratura.

Pacjent z podejrzeniem koronawirusa dźgnął nożem ratownika medycznego

Pacjent z podejrzeniem koronawirusa w trakcie transportu zaatakował nożem ratownika medycznego. Mężczyzna był transportowany z Legnicy do szpitala...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w środę nad ranem na autostradzie A4 na Dolnym Śląsku. Przewożony karetką do szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu pacjent - 37-letni mężczyzna - kilkukrotnie ranił nożem ratownika medycznego. Uciekł z pojazdu, ale policja go zatrzymała.

Ranny ratownik przeszedł operację; jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn poinformowała, że napastnik został zbadany przez dwóch psychiatrów; ocenili, że jego stan psychiczny nie pozwala na wykonywanie z nim czynności procesowych.

– Mężczyzna trafi na zamknięty oddział psychiatryczny, ponieważ lekarze psychiatrzy stwierdzili, że nie można z nim wykonać czynności procesowych. Jego stan na to nie pozwala. Gdyby się poprawił, prokurator będzie mógł mu wówczas postawić zarzuty – powiedziała prokurator.

Śledztwo jest prowadzone w sprawie usiłowania zabójstwa ratownika medycznego, czyli funkcjonariusza na służbie. Za ten czyn grozi przynajmniej 12 lat więzienia.

źródło:
Zobacz więcej