Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Gangi idą na wojnę z koronawirusem. Wprowadziły „godzinę policyjną”

Fawele w Rio de Janeiro pozostają pod kontrolą gangów, któ®e teraz postanowiły same walczyć z koronawirusem (fot. Pixabay)

Niepodzielnie rządzące fawelami w Rio de Janeiro gangi narkotykowe wypowiedziały wojnę koronawirusowi. Wprowadziły „godzinę policyjną”, rozdają też mydło i apelują o częste mycie rąk.

Koronawirus we Włoszech nieco zwalnia, ale śmiertelne żniwo nadal ogromne

Do 7503 wzrosła we Włoszech w ciągu doby liczba zmarłych zakażonych koronawirusem. W środę stwierdzono tam 683 zgony. Kolejny dzień notowany jest...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Gang Red Command wprowadził ograniczenia w przemieszczaniu się, gdyż „nikt nie traktuje koronawirusa poważnie”. „Każdy, kto zostanie przyłapany na spacerowaniu lub włóczeniu się, zostanie ukarany” – głosi komunikat puszczany z głośników przez handlarzy narkotyków.

Brytyjski dziennik „The Guardian” wskazuje, że zamieszkałych przez około 2 mln osób fawelach również inne gangi wytoczyły wojnę epidemii. „Godzinę policyjną” wprowadzili m.in. włodarze Rocinhi, jednej największych faweli w Ameryce Łacińskiej.

Gangsterzy z faweli Morro dos Prazeres zaapelowali do mieszkańców, by nie poruszali się w grupach liczniejszych niż dwie osoby. W faweli Santa Marta rozdawane są mydła, tablice informują o konieczności mycia rąk.

Najnowszy bilans koronawirusa w Brazylii to 57 ofiar i 2433 osoby zakażone.

źródło:
Zobacz więcej