RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Wprost” przestaje wychodzić w wersji drukowanej. Efekt koronawirusa

Ostatni numer drukowany „Wprost” ukaże się w najbliższy poniedziałek, 30 marca (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

„Firma PMPG Polskie Media kończy wydawanie tygodnika „Wprost”. Uzasadnia, że nawet po zwalczeniu epidemii koronawirusa odbudowywanie sprzedaży pisma i jego relacji biznesowych zajmie wiele miesięcy. Marcin Dzierżanowski, redaktor naczelny tytułu, pożegnał się z zespołem – informują wirtualne media.

Koronawirus niekorzystnie wpływa na chiński rynek mięsa

Rozprzestrzenianie się koronawirusa w Chinach może mieć niekorzystny wpływ nie tylko na tamtejszy rynek wieprzowiny i drobiu, ale także na...

zobacz więcej

Wydawca tygodnika „Wprost” – spółka PMPG Polskie Media – poinformowała o tym, że kończy wydawanie pisma w wersji papierowej i stawia na e-wydania. Ostatni numer drukowany „Wprost” ukaże się w najbliższy poniedziałek.

Jako powód zamknięcia tygodnika zarząd PMPG Polskie Media podaje sytuację w gospodarce, będącą następstwem pandemii koronawirusa.

„Powołując się na publicznie dostępne opinie specjalistów z zakresu chorób zakaźnych Zarząd Emitenta szacuje, że okres, w którym utrzyma się stan Epidemii w kraju, a wraz z nim ograniczenia dla działalności Emitenta oraz jego spółek zależnych, wyniesie co najmniej 2 kolejne miesiące. Po nich, najprawdopodobniej nastąpi okres kolejnych wielu miesięcy odbudowywania sprzedaży oraz relacji biznesowych” – czytamy w komunikacie giełdowym.

„W całym tym okresie Emitent i jego spółki zależne będą narażone na brak przewidywalności w realizacji przychodów. Prognozowany spadek przychodów będzie w szczególności wyraźny w przypadku sprzedaży egzemplarzowej tygodnika »Wprost«, z którego produkcją oraz dystrybucją związane są znaczne koszty” – informuje zarząd.

KE: Unia gotowa reagować, jeśli koronawirus będzie miał wpływ na gospodarkę

UE jest gotowa do wdrożenia wszelkich możliwych środków w celu zaradzenia wpływowi epidemii koronawirusa na gospodarkę europejską – powiedział...

zobacz więcej

„Biorąc pod uwagę opisaną sytuację oraz prognozy związane z rozwojem Epidemii, podjęto decyzję o rezygnacji z wydawania drukowanej wersji tygodnika „Wprost”. Rezygnacja z wydawania drukowanej wersji tygodnika nie oznacza jednak rezygnacji z przygotowywania jego elektronicznej/cyfrowej wersji, tj. e-wydania. Nowe e-wydania tygodnika planuje się wydać jednak w zaktualizowanej wersji i formacie” – dodano.

„W ramach zmian w modelu wydawniczym »Wprost« Emitent planuje uruchomienie nowych projektów związanych z wydawnictwem internetowym w serwisie Wprost.pl, które w ocenie Emitenta doprowadzą do zwiększenia przychodów osiąganych ze sprzedaży powierzchni reklamowej w internecie, uruchomienia nowych linii przychodowych związanych z czytelnictwem w serwisie internetowym oraz zachowania przychodów osiąganych z tytułu organizacji wydarzeń” – podsumowano.

źródło:
Zobacz więcej