RAPORT

Pogarda

„Chiny naraziły świat na niebezpieczeństwo, blokując informacje o koronawirusie”

Chiny starały się zataić informacje (fot. Getty Images)
Chiny starały się zataić informacje (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

„Chiny naraziły świat na niebezpieczeństwo, blokując informacje o wybuchu epidemii koronawirusa, a więc i pozwalając na jego dalsze rozprzestrzenienie się daleko poza granice ChRL” – napisał na łamach „The Times" ambasador USA w Wielkiej Brytanii Woody Johnson.

Koronawirus we Włoszech nieco zwalnia, ale śmiertelne żniwo nadal ogromne

Do 7503 wzrosła we Włoszech w ciągu doby liczba zmarłych zakażonych koronawirusem. W środę stwierdzono tam 683 zgony. Kolejny dzień notowany jest...

zobacz więcej

Chiny „najpierw starały się zataić informacje”, a następnie wybiórczo dzieliły się kluczowymi danymi, jednocześnie blokując dostęp przedstawicielom międzynarodowych służb sanitarnych i zdrowia – napisał dyplomata w artykule, który w czwartek ukazał się w brytyjskiej gazecie.

„Gdyby Chiny zrobiły to, co trzeba, we właściwym czasie, większej części ich własnej populacji i reszcie świata oszczędzono by najpoważniejszej siły uderzenia tej choroby” – napisał ambasador.

„Kiedy kryzys w końcu ustąpi, powinniśmy wszystko podsumować i oszacować koszty tego załamania współpracy międzynarodowej” – podkreślił.

Od początku pandemii koronawirusa na świecie odnotowano ponad 470,8 tys. zakażonych i 21,2 tys. zgonów. W Chinach, gdzie koronawirus pojawił się w pierwszej kolejności w grudniu, stwierdzono ponad 81,2 tys. zainfekowanych i 3270 ofiar śmiertelnych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej