RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Pomoc w walce z koronawirusem. Pierwszy samolot z Chin wylądował w Warszawie

Najnowsze

Popularne

Pierwszy z dwóch samolotów z zakupionymi przez Polskę materiałami ochronnymi dla służby zdrowia przyleciał już z Szanghaju do Warszawy. Drugi samolot jest w drodze, wyląduje około godz. 14.

Zmarła 14. ofiara koronawirusa w Polsce. Zanotowano kilkadziesiąt nowych zakażeń

W szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. To już 14. ofiara patogenu w Polsce;...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Wśród zakupionych środków ochronnych jest 1,7 mln maseczek ochronnych, ponad 40 tysięcy kombinezonów, 10 tys. gogli oraz 416,5 tys. rękawic. Wartość sprzętu, który zakupiła Agencja Rozwoju Przemysłu, to 5,2 mln złotych.

„Bariery usunięte. Na Okęciu wylądował pierwszy z kilku samolotów, którymi dziś i w najbliższych dniach przyleci do Polski indywidualne wyposażenie ochronne dla służb medycznych zakupione w Chinach przez różne polskie instytucje (ARP, ARM, KGHM)” – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Wcześniej szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował we wpisie na Twitterze, że zostały już uzgodnione ze stroną chińską jeszcze dwa takie transporty, które dotrzeć mają do Polski w najbliższych dniach.

– Pan prezydent powiedział, że mamy tutaj, jako Polska, zielone światło, aby takich zakupów dokonywać i takie zakupy są dokonywane. Już jutro pierwszy samolot z Chin wyląduje z tym właśnie wyposażeniem, w najbliższych dniach możemy się spodziewać kolejnych samolotów – wyjaśnił Krzysztof Szczerski. O tym, że w czwartek dotrze do Polski transport wyposażenia medycznego z Chin, prezydent Andrzej Duda informował już w środę. Prezydent powiedział, że rozmawiał na ten temat z prezydentem Chin Xi Jinpingiem.

Zakupu sprzętu medycznego i materiałów ochronnych na masową skalę dokonują kraję europejskie. Pierwsze transporty dotarły już m.in. do Włoch, Czech, Serbii czy Litwy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej