RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Pasażerowie nadal nie zachowują odstępów. Trzaskowski zapowiada rozwiązania

Choć komunikacja miejska w stolicy od środy znów kursuje jak w dni powszednie, okazuje się, że to jest nadal nie wystarczy. – Pasażerowie nie zachowują odpowiednich odległości, by ochronić się od zarażenia koronawirusem – mówi portalowi tvp.info czytelnik. Filmy otrzymaliśmy na platformę TWOJE INFO.

Trzaskowski: Wprowadziliśmy elastyczne rozkłady, a rząd każe nam zrezygnować

„Bezpieczeństwo mieszkańców, ale też pracowników Warszawskiego Transportu Publicznego to priorytet. Dlatego wprowadziliśmy elastyczne rozkłady, aby...

zobacz więcej

Od środy w środkach transportu może jednocześnie podróżować nie więcej osób niż połowa liczby miejsc siedzących. W czwartek w stolicy zatrzymano blisko 30 tramwajów i dwóch autobusów ze względu na zbyt dużą liczbę pasażerów.

Na platformę TWOJE INFO od pana Marka otrzymaliśmy filmy, na których widać, że odległości między pasażerami nie są zachowane.

Rozwiązaniem ma być informacja widniejąca na każdym składzie pojazdu transportu zbiorowego, ile osób może nim podróżować.

Pasażerowie skarżą się, że nadal w poruszają się w sposób, który nie zapewnia im bezpieczeństwa w czasie epidemii.
teraz odtwarzane
W związku koronawirusem policyjne radiowozy podają komunikaty z ostrzeżeniami

Trzaskowski: Monitorujemy sytuację. Internauta: Jak awarię Czajki

„Sporą dyskusję wywołał temat zmian rozkładów jazdy komunikacji miejskiej w Warszawie. Uspokajam, że na bieżąco monitorujemy sytuację i wzmacniamy...

zobacz więcej

Prezydent Warszawy, zastanawia się, czy w autobusach „nie zakryć drugiego siedzenia”, co według niego byłoby zrealizowaniem zapisów rozporządzenia dotyczących ograniczenia liczby osób podróżujących pojazdami komunikacji publicznej.

We wtorek premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformowali m.in., że od 25 marca do 11 kwietnia obowiązywać będą kolejne ograniczenia w poruszaniu się. Nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi.

Premier zapowiedział wprowadzenie od środy nowych regulacji dotyczących komunikacji miejskiej. Zgodnie z nimi autobusem, tramwajem czy metrem może jechać tylu pasażerów, ile wynosi połowa miejsc siedzących.

„Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób” – wyjaśniono na stronach KPRM.

O pozostaniu w domach przypomina również policja. Funkcjonariusze w całym kraju poprzez urządzenia nagłaśniające podają komunikaty, aby powstrzymać się przed wyjściem z domu poza sytuacjami koniecznymi i uzasadnionymi.

Policyjne komunikaty puszczane są od rana do wieczora i głównie tam, gdzie gromadzą się ludzie, w miejscach, w których spotykano wcześniej grupujących się ludzi.

teraz odtwarzane
W związku koronawirusem policyjne radiowozy podają komunikaty z ostrzeżeniami

źródło:
Zobacz więcej