RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pożar zakładu meblowego. Wyniesiono butle z propanem butanem

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na platformę TWOJE INFO (fot. Twoje Info/czytelnik)

Strażacy dogaszają pożar hali produkującej meble w Denkówku w woj. świętokrzyskim. Część obiektu udało się uratować. Na terenie hali znajdowały się materiały łatwopalne. Z budynku wyniesiono cztery butle z propanem butanem. Zdjęcia otrzymaliśmy na platformę TWOJE INFO.

Koronawirus we Włoszech nieco zwalnia, ale śmiertelne żniwo nadal ogromne

Do 7503 wzrosła we Włoszech w ciągu doby liczba zmarłych zakażonych koronawirusem. W środę stwierdzono tam 683 zgony. Kolejny dzień notowany jest...

zobacz więcej

Po pożaru doszło około godz. 5. Jak informuje kpt. Sebastian Klaus z KP PSP z Ostrowca Świętokrzyskiego który bierze udział w akcji, gaszona jest hala o wymiarach 40/20 m kw.

Na miejscu pracują strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, jednostki OSP z terenu powiatu ostrowieckiego; pomoc zaoferowali także ochotnicy z Opatowa, i Starachowic. Na miejsce przyjechała również cysterna z Kielc.

– Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że cała hala była objęta pożarem. Nasze działania polegały na obronie nowej hali przybudowanej do płonącego obiektu – podaje Klaus. – Spaleniu uległa konstrukcja i cały materiał, jaki się w niej znajdował. Na początku akcji udało się wyciągnąć cztery butle z propanem butanem. Te najważniejsze działania zostały szybko podjęte, a teraz dogaszamy pogorzelisko – mówi Sebastian Klaus.

Dodaje, że dobudowaną część hali udało się uratować, w tej chwili trwa dogaszanie pożaru. Jak dodaje, w gaszonej hali nie było większej ilości niebezpiecznych, łatwopalnych substancji.

Na miejscu zdarzenia nie ma poszkodowanych. Trwa ustalanie, co mogło być przyczyną pożaru.

Zdjęcie otrzymaliśmy na platformę Twoje Info (fot. Twoje Info/czytelnik)

źródło:
Zobacz więcej