RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Koronawirus we Włoszech nieco zwalnia, ale śmiertelne żniwo nadal ogromne

Do 7503 wzrosła we Włoszech w ciągu doby liczba zmarłych zakażonych koronawirusem. W środę stwierdzono tam 683 zgony. Kolejny dzień notowany jest spadek zgonów i nowych zakażeń. Łączna liczba osób zakażonych to 57 tys. – czyli o 3491 więcej niż we wtorek.

Oskarżyli Polskę o kradzież, której nie było. Fake news norweskich mediów z koronawirusem w tle

„Polska skonfiskowała norweskie środki dezynfekcyjne” – twierdzi portal norweskiego publicznego radia i telewizji nrk.no. Dopiero w treści artykułu...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Liczba zmarłych w ciągu jednego dnia w środę była niższa niż we wtorek, gdy informowano o 743 zgonach. Czwarty dzień z rzędu w oficjalnych statystykach Obrony Cywilnej odnotowano spadek liczby nowych zachorowań. Dotąd zanotowano 74 tys. przypadków koronawirusa.

Wyzdrowiało ponad 9,3 tys. chorych, około 1 tys. więcej niż poprzedniego dnia.

Prawie 3,5 tys. osób przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

Na konferencji prasowej w siedzibie Obrony Cywilnej w Rzymie jej przedstawiciele podkreślali, że kraj „jest w fazie widocznej stabilizacji”. Aby krzywa zaczęła spadać, trzeba nadal pozostawać w domu, bo to „delikatny moment” – przypomniano.

Po raz pierwszy od początku kryzysu we Włoszech danych na konferencji prasowej nie przedstawił szef Obrony Cywilnej Angelo Borrelli, który ma podwyższoną temperaturę. Zapowiedział, że będzie w izolacji.

źródło:

Zobacz więcej