RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Wicemarszałek Sejmu z PSL: PO w polskim Sejmie jest wraz z Konfederacją

Politycy Konfederacji w Sejmie (fot. PAP/Leszek Szymański)
Politycy Konfederacji w Sejmie (fot. PAP/Leszek Szymański)

– Pytanie, czy PO jest poważnym ugrupowaniem. Jej przedstawiciele w Parlamencie Europejskim akceptują głosowanie online i na to zgodziły się wszystkie frakcje. Tymczasem w polskim parlamencie są wraz z kolegami z Konfederacji. Zaiste, egzotyczna koalicja – stwierdził wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z PSL.

Koronawirus w Polsce. Witek: W Brukseli politycy PO zgodzili się na zdalne obrady, a u nas nie

W Parlamencie Europejskim była zgoda wszystkich frakcji, także tych, do których należy Platforma Obywatelska. Pytanie: dlaczego tam można było...

zobacz więcej

Klub KO i koło Konfederacji nie zgodziły się na ustalenia Prezydium Sejmu, by głosowanie nad zmianami regulaminu Izby, które ma wprowadzić możliwość głosowania zdalnego, również odbyło się częściowo drogą zdalną (według propozycji Prezydium na sali obrad miałaby być ograniczona liczna posłów - przedstawicieli klubów; reszta posłów miałaby głosować zdalnie).

Posłowie KO wskazywali, że taka forma głosowania nad zmianami w regulaminie byłaby sprzeczna z konstytucją.

Ostatecznie ustalono, że posłowie przyjadą do Sejmu, jednak podczas głosowania nad zmianami w regulaminie zostaną rozmieszczeni w różnych salach.

Wątpliwości co do takiego rozwiązania mają jednak PiS i część opozycji - Lewica i PSL-Kukiz'15. Zmiany w regulaminie Sejmu mają umożliwić w piątek głosowanie zdalne nad tzw. tarczą antykryzysową, przygotowaną przez rząd.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej