Raport

Epidemia koronawirusa

„Stacja koronawirus”. Nowojorskie metro nadal zatłoczone

Pasażerowie nie zachowują w wagonach odpowiedniej odległości (fot. Jeenah Moon/Getty Images)

Pomimo wprowadzonych ograniczeń wagony nowojorskiego metra nadal są zatłoczone – informuje amerykańska stacja telewizyjna ABC, publikując wideo wykonane we wtorek. Tego samego dnia Deborah Birx odpowiedzialna w Białym Domu za koordynację działań związanych z walką z koronawirusem zaapelowała do obywateli, aby każdy Amerykanin opuszczający obszar metra w Nowym Jorku poddał się dwutygodniowej kwarantannie.

Koronawirus – relacja 8.04: Ponad 5 tys. zakażonych w Polsce [STATYSTYKI]

Świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Groźny wirus wywołujący zapalenie płuc rozprzestrzenił się z Chin i pojawił się w większości państw...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Podczas briefingu prasowego w Białym Domu Birx poinformowała, że ok. 56 proc. przypadków zakażenia koronawirusem w kraju pochodzi z obszaru nowojorskiego metra. W związku z tym poprosiła, aby osoby spoza miasta poddały się po jego opuszczeniu 14-dniowej kwarantannie.

Jak dodała, średnio jedna na tysiąc osób opuszczających Nowy Jork jest zakażona koronawirusem. Podkreśliła, że to 8-10 razy więcej niż na innych obszarach.

Pasażerowie proszeni są także o zachowanie bezpiecznej odległości w wagonach. Jak informuje jednak nadająca w Południowej Kalifornii stacja ABC7, metro jest nadal zatłoczone.

źródło:
Zobacz więcej