Po pracy online dalej zostajemy w sieci

58 proc. badanych deklaruje, że aktywnie kupuje produkty online (fot. Shutterstock/Dean Drobot)

Wielu Polaków w obecnej sytuacji zagrożenia zarażenia się koronawirusem pracuje zdalnie ze swoich domów, jednak i po pracy chętnie zostają w sieci. Co tam robimy? Oczywiście zakupy.

Sklepy internetowe toną w zamówieniach. Wzrost zainteresowania o 240 proc.

Obawy przed epidemią zachęciły Polaków do kupowania online, również żywności. W efekcie liczba transakcji wzrosła o 240 proc. i to nie koniec boomu.

zobacz więcej

58 proc. badanych deklaruje, że aktywnie kupuje produkty online – wynika z badania przeprowadzonego przez domodi.pl. 34 proc. pytanych stwierdziło, że robią coś innego, a 8 proc., że kupuje w tym czasie online tylko wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba.

Według portalu propertynews.pl, decydując się na shopping, użytkownicy wybierają najchętniej sklepy własnych marek i producentów (33 proc.) oraz platformy multibrandów (17 proc.). Zwracają uwagę także na newslettery (17 proc.), social media (15 proc.) oraz portale i serwisy tematyczne (3 proc.).

15 proc. badanych korzysta z indywidualnych rozwiązań, jak np. polecenia znajomych czy zagraniczne platformy sprzedażowe - podaje portal.

Z badania wynika, że robienie zakupów w obecnym czasie budzi wśród pytanych sporo obaw. Choć 60 proc. z nich uznano, że nie ma żadnego zagrożenia, to jednak w grupie 40 proc. pojawiły się obiekcje. Najczęściej użytkownicy obawiają się opóźnień związanych z dostarczeniem towarów, niedopasowanie rozmiaru i przymus zwrotu, a także kontaktu z kurierem – podaje propertynews.pl.

źródło:
Zobacz więcej